W sobotę przy ul. Pleszewskiej i Falzmanna odbędzie się Festyn organizowany przez Radę Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota. Wśród wielu atrakcji znajdą się także warsztaty farmaceutyczne dla dzieci Fundacji Hasco-Lek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Miejsc dla dzieci w wieku 7-12 lat jest około 60. Podczas warsztatu dzieci wcielą się w rolę farmaceuty i wyprodukują krem nawilżający. Warsztaty odbędą się w profesjonalnie wyposażonym namiocie imitującym prawdziwe laboratorium farmaceutyczne.

Uczestnicy poznają specyfikę pracy farmaceuty. Krok po kroku dowiedzą się, na czym polega obsługa podstawowych narzędzi laboratoryjnych, opracowanie składu, precyzyjne dawkowanie i wykonanie produktu – kremu nawilżającego. Każdy „młody farmaceuta” będzie pracował w fartuchu laboratoryjnym oraz okularach ochronnych.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztatach organizatorzy zapraszają rodziców do zapisywania dzieci na listę uczestników prowadzoną przez Fundację Hasco-Lek. Chęć uczestnictwa można zgłaszać mejlowo pod adresem fundacja@hasco-lek.pl lub telefonicznie: 71 382 29 91.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem