Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To połączenie targów z rodzinnym piknikiem, impreza przeznaczona zarówno dla mieszkańców Wrocławia, jak i tych, którzy dopiero chcą tu zacząć nowe życie. Będą oni mogli porozmawiać z inspirującymi ludźmi, poznać ciekawe inicjatywy i wrocławskie atrakcje, które mogą być świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. A także zobaczyć nowe mieszkania budowane przez kilkunastu deweloperów.

Piknik organizowany jest we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia oraz na Pergoli w godz. 10-17.

– Podczas tej imprezy promujemy Wrocław, który postrzegamy jako miejsce przyjazne do życia, pełne pozytywnych inicjatyw i ludzi, miasto stale się rozwijające – zapowiada Krzysztof Ziajka, wiceprezes PZFD Wrocław i prezes firmy Inkom.

To właśnie Polski Związek Firm Deweloperskich, który zrzesza we Wrocławiu 17 firm, jest organizatorem wydarzenia. Deweloperzy zaprezentują 54 oferty mieszkaniowe. O szczegóły będzie można dopytać pracowników tych firm.

– W porównaniu do poprzednich lat dziewiąta edycja wydarzenia skupia się na eksploracji mniej znanych zakątków miasta: miejsc z duszą, w których można ciekawie spędzić czas – zapowiadają organizatorzy.

Targi Żyj i Mieszkaj we WrocławiuTargi Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu MACIEJ ŚWIERCZYŃSKI

Dlatego zamierzają zaprezentować wrocławskie osiedla. – To dobra okazja, by dowiedzieć się, gdzie w obrębie dzielnic można budować lokalne społeczności i decydować o ich działaniach – deklarują.

Będzie więc można m.in. porozmawiać z przedstawicielami Maślic (i zobaczyć wystawę „100 lat Maślic”), a także Tarnogaju, o którym opowiedzą członkowie Centrum Aktywności Tarnogaju.

– Ta impreza ma na celu promowanie lokalnych wartości i stylu zamieszkiwania opartego na społecznej odpowiedzialności i przywiązaniu do wspólnej przestrzeni, którą razem we Wrocławiu kreujemy – wyjaśnia Mirosław Półtorak, wiceprezes PZFD Wrocław i prezes DOM.developer.

Poza tym Gwardia Wrocław zaprezentuje nowy zespół siatkarzy, a WKS Śląsk Wrocław przygotuje punkt, w którym będzie można zagrać w FIFA 2017. Zostanie także zaprezentowana kolekcja mebli i ceramika użytkowa, a specjaliści pomogą w aranżacji mieszkań.

Dla najmłodszych zostały zaplanowane animacje na świeżym powietrzu. Całe rodziny będą mogły ciekawie spędzić czas na stoisku Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin albo wybrać jogę czy nordic walking.

Wstęp jest bezpłatny, podobnie jak udział w warsztatach (ich program poniżej), ale tam obowiązują wcześniejsze zapisy – na zim.evenea.pl.

Program

Sobota

10.00-11.15 Joga

11.30-13.00 Druk stemplowy na torbach bawełnianych i na papierze

12.00-13.00 Nordic walking (spotkanie przy wyjściu od Pergoli)

13.15-14.45 Urządzamy pokój dziecięcy – konsultacje z architektem wnętrz

15.00-17.00 Debata, cz. I: Partycypacja na Osiedlu Maślice – realne działania tu i teraz; cz. II: Projekt P. Przestrzeń Partycypacji Prospołecznej

Niedziela

10.00-11.15 Joga

11.30-12.45 Twoja osobowość wyrażona w kolorystyce stroju i mieszkania – warsztaty malarskie

12.00-13.00 Nordic walking (spotkanie przy wyjściu od Pergoli)

13.00-14.15 Przedmioty użytkowe i dekoracje z masy plastycznej – warsztaty ceramiczne

14.30-16.00 Debata. Osiedla mieszkaniowe – własność wspólna. Od projektu do realizacji

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.