Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ta impreza jest przeznaczona zarówno dla mieszkańców Wrocławia, jak i tych, którzy dopiero chcą tu zacząć nowe życie. Będą oni mogli porozmawiać z inspirującymi ludźmi, poznać ciekawe inicjatywy i wrocławskie atrakcje, które mogą być świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu.

Promują Wrocław

– To również spotkanie dla tych, którzy zastanawiają się nad zamieszkaniem w stolicy Dolnego Śląska. Znajdą tu nie tylko mnóstwo inspiracji i powodów, dla których mogliby uczynić Wrocław swoją ojczyzną z wyboru, lecz także szeroką ofertę mieszkaniową z rynku pierwotnego – zachęcają organizatorzy.

Piknik jest organizowany we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia oraz na Pergoli w godz. 10-17. Wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich stawia na lokalny patriotyzm.

– Podczas tej imprezy promujemy Wrocław, który postrzegamy jako miejsce przyjazne do życia, pełne pozytywnych inicjatyw i ludzi, miasto stale się rozwijające. Właśnie dlatego podczas wielkiego wrocławskiego pikniku wspólnie z lokalnymi społecznościami i przedsiębiorcami pokażemy to, co we Wrocławiu jest najlepsze – zapowiada Krzysztof Ziajka, wiceprezes PZFD Wrocław i prezes firmy Inkom.

Wypoczynek

Dla najmłodszych zostały zaplanowane animacje na świeżym powietrzu. Całe rodziny będą mogły ciekawie spędzić czas na stoisku Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin albo wybrać jogę czy nordic walking.

Gwardia Wrocław zaprezentuje nowy zespół siatkarzy, a WKS Śląsk Wrocław przygotuje punkt, w którym będzie można zagrać w FIFA 2017.

Inspiracje artystyczne

Będzie się można także zainspirować. Galeria DIA zaprezentuje bowiem swoją kolekcję mebli, Pracownia Ceramiczna Quapcia – ceramikę użytkową, a dr Anną Borcz – technikę malowania akwarelą. Opowie ona również o zabytkowym wrocławskim porcie rzecznym – Domu Celnika, w którym prowadzi swoją galerię malarską. W planach jest też wystawa fotografii Wrocławia autorstwa galerii Decotive.

MIECZYSŁAW MICHALAK

Specjaliści pomogą także w aranżacji mieszkań. W programie są konsultacje z architektem wnętrz Papalove, któremu można pokazać rzuty czy zdjęcia pomieszczenia przeznaczonego do aranżacji.

Osiedla

– W porównaniu do poprzednich lat dziewiąta edycja wydarzenia skupia się na eksploracji mniej znanych zakątków miasta: miejsc z duszą, w których można ciekawie spędzić czas – zapowiadają organizatorzy.

Dlatego zamierzają zaprezentować wrocławskie osiedla. – To dobra okazja, by dowiedzieć się, gdzie w obrębie dzielnic można budować lokalne społeczności i decydować o ich działaniach – deklarują.

Będzie więc można m.in. porozmawiać z przedstawicielami Maślic (i zobaczyć wystawę „100 lat Maślic”), a także Tarnogaju, o którym opowiedzą członkowie Centrum Aktywności Tarnogaju.

– Ta impreza ma na celu promowanie lokalnych wartości i stylu zamieszkiwania opartego na społecznej odpowiedzialności i przywiązaniu do wspólnej przestrzeni, którą razem we Wrocławiu kreujemy – wyjaśnia Mirosław Półtorak, wiceprezes PZFD Wrocław i prezes DOM.developer.

Mieszkania

Oczywiście deweloperzy zaprezentują też swoją ofertę. Polski Związek Firm Deweloperskich zrzesza w naszym mieście 17 firm. Przedstawią one 54 oferty mieszkaniowe, w tym specjalne. Podczas pikniku będzie można porozmawiać z przedstawicielami deweloperów.

– A także odwiedzić wystawę „Więcej niż osiedla – deweloperzy dla wrocławian” prezentującą, jak wrocławscy deweloperzy dbają o poprawę komfortu życia w mieście. PZFD weźmie też udział w debacie, podczas której każdy wrocławianin będzie mógł porozmawiać na temat osiedli mieszkaniowych – zapowiadają organizatorzy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Podobnie jak udział w warsztatach (ich program poniżej), ale tam obowiązują wcześniejsze zapisy – na zim.evenea.pl.

Program wydarzenia

Sobota

10.00-11.15 Joga

11.30-13.00 Druk stemplowy na torbach bawełnianych i na papierze

12.00-13.00 Nordic walking (spotkanie przy wyjściu od Pergoli)

13.15-14.45 Urządzamy pokój dziecięcy – konsultacje z architektem wnętrz

15.00-17.00 Debata, cz. I: Partycypacja na Osiedlu Maślice – realne działania tu i teraz; cz. II: Projekt P. Przestrzeń Partycypacji Prospołecznej

Niedziela

10.00-11.15 Joga

11.30-12.45 Twoja osobowość wyrażona w kolorystyce stroju i mieszkania – warsztaty malarskie

12.00-13.00 Nordic walking (spotkanie przy wyjściu od Pergoli)

13.00-14.15 Przedmioty użytkowe i dekoracje z masy plastycznej – warsztaty ceramiczne

14.30-16.00 Debata. Osiedla mieszkaniowe – własność wspólna. Od projektu do realizacji

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.