Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Głosowanie prowadzimy w ramach akcji „Ulice dla kobiet”, którą „Wyborcza” zorganizowała wspólnie z urzędem miasta w przypadającą na 2018 rok setną rocznicę przyznania praw wyborczych kobietom. Inspirując się pomysłem stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, chcemy uhonorować ważne dla miasta kobiety poprzez ustanowienie ich patronkami ulic, skwerów, placów czy rond Wrocławia.

ZAGŁOSUJ I ZDECYDUJ O WYBORZE NOWYCH PATRONEK ULIC [KLIKNIJ]

Pod głosowanie poddaliśmy propozycje zgłoszone przez wrocławianki i wrocławian, pięć nazwisk z największą liczbą głosów zostanie przekazanych do rady miasta i jeszcze w tym roku trafi na uliczne tabliczki.

Plebiscyt rozpoczęliśmy w ubiegły piątek, na półmetku wzięło w nim udział już prawie 600 osób. Za wszystkie głosy dziękujemy, czekamy na kolejne.

Głosowanie trwa do najbliższego piątku, a wyniku opublikujemy 4 czerwca.

W pierwszej piątce plebiscytu wczoraj były: >> Ewa Szumańska, >> Maria Zduniak, >> Hanna Hirszfeldowa, >> Bogusława Jeżowska-Trzebiatowska, >> Księżna Anna.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.