Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W pierwszej kolejności odwiedzimy Przedmieście Oławskie. Będziecie nas mogli znaleźć w poniedziałek, 21 maja, między godz. 15 a 19 na rogu ul. Zgodnej, Komuny Paryskiej i Kościuszki, obok tablicy rady osiedla i starej stacji energetycznej. Na dyżur zaprasza Mateusz Kokoszkiewicz.

W tym właśnie miejscu mieszkańcy chcieli stworzyć zielone serce osiedla. Zgłosili projekt we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim w 2017 r. Na razie nie udało się wygrać w WBO, ale zapewne to nie koniec prób.

Przedmieście Oławskie, dawniej zwane w części Trójkątem Bermudzkim, jest u progu procesu rewitalizacji, planowanego przez urząd miejski. Niedługo powinny rozpocząć się pierwsze inwestycje.

Chcemy porozmawiać o tym, jak się mieszka na osiedlu, zabudowanym XIX-wiecznymi czynszówkami i plombami. Jakie są plusy, a jakie wady okolicy. O tym, jakie mieszkańcy mają oczekiwania od rewitalizacji.

Zachęcamy do przybycia w poniedziałkowe popołudnie, do rozmowy, do dzielenia się z nami przemyśleniami, do opowiedzenia nam o swoich sprawach. Możecie też wysyłać swoje uwagi albo pytania, dotyczące osiedla,na adres mateusz.kokoszkiewicz@wroclaw.agora.pl

W kolejnych tygodniach chcemy opisywać problemy poszczególnych części miasta. Dlatego chętnie dowiemy się, jak się mieszka na Waszym osiedlu. Przyjdźcie i opowiedzcie, jakie są plusy, a jakie mankamenty tej okolicy. Czy czujecie się tam bezpiecznie? Co warto zmienić? W następnych tygodniach nasi dziennikarze pojawią się na Osiedlu Powstańców Śląskich, a za dwa tygodnie – na Nadodrzu.

Przy akcji "Wyborcza na osiedla" współpracujemy z Uniwersytem SWPS.
Pracownicy wrocławskiego dziennikarstwa przeprowadzać będą wśród
mieszkańców badania.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.