Jak dobrze napisać CV, przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, motywować się i twórczo myśleć. O tym dowiecie się podczas spotkań organizowanych w piątek w naszej redakcji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Warsztaty są darmowe, ale trzeba się na nie zapisać. W każdych może uczestniczyć do 20 osób, więc decyduje kolejność zgłoszeń. Są elementem Przystanku Kariera, spotkania i targów pracy, które organizujemy w Kinie Nowe Horyzonty oraz na pl. Solnym. 

Na spotkania zapraszamy do naszej wrocławskiej redakcji - pl. Solny 2/3, sala konferencyjna na 4. piętrze.

Pierwsze trzy warsztaty poprowadzi Piotr Grzelak - student V roku psychologii, na specjalności psychologia kliniczna, we wrocławskiej Filii Uniwersytetu SWPS. Od czterech lat prowadzi spotkania z młodzieżą w szkołach średnich w ramach projektu Strefa Młodzieży. Pasjonat psychologii społecznej, a w szczególności zagadnień dotyczących wpływu społecznego oraz psychologii nowych technologii, w której fascynuje go oddziaływanie technologii na rozwój i postrzeganie świata przez człowieka. Certyfikowany coach International Coach Federation oraz autor artykułów psychologicznych w pismoprywatne.pl. W przyszłości chciałby poszerzać świadomość młodzieży poprzez prowadzenie warsztatów psychoedukacyjnych i badać postrzeganie rzeczywistości człowieka przy pomocy metod jakościowych.

Siedziba redakcji wrocławskiej 'Wyborczej'
Siedziba redakcji wrocławskiej 'Wyborczej'  KAMILA KUBAT

Autoprezentacja i wystąpienia publiczne

13.00-13.45

Celem spotkania jest przygotowanie do wystąpień publicznych czy rozmów rekrutacyjnych. Podczas spotkania chętni zapoznają się z zasadami autoprezentacji, dowiedzą się, jak wykorzystywać je w życiu codziennym i w sposób praktyczny poznają metody radzenia sobie ze stresem oraz techniki oratorskie.

Efektem będzie nabycie praktycznych umiejętności autoprezentacji, które pozwolą zrobić jak najlepsze wrażenie na egzaminatorze czy nowo poznanych osobach.

Motywacja – jak osiągnąć cel?

14.00-14.45

Każdy z nas ma nadzieję rozwijać się i osiągać swoje cele w różnych dziedzinach życia. Jest to wyjątkowo ważne dla młodych osób, które walczą o wymarzone studia lub pragną osiągać sukcesy związane ze swoimi zainteresowaniami.

Podczas spotkania zastanowimy się, jak określić swój cel, by pomogło nam to uniknąć słomianego zapału. Omówimy również rolę wyobraźni w drodze do sukcesu, a także przedstawimy przydatne sposoby na podtrzymanie motywacji. Uczestnicy przećwiczą nabytą wiedzę w praktyce, wykonując ćwiczenia grupowe.

Twórcze i efektywne uczenie się

15.00-15.45

Twórczość nie jest zarezerwowana jedynie dla artystów. Spotkanie dotyczące twórczego myślenia ma na celu pokazanie uczniom zastosowania twórczości jako narzędzia przydatnego podczas nauki.

Jest ono skierowane do osób szukających innego spojrzenia na problemy. Podczas spotkania omówione zostaną pojęcia twórczości, kreatywności oraz procesu twórczego myślenia zarówno w aspekcie grupy, jak i jednostki. Uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami oraz wybranymi technikami treningu twórczości. Celem będzie rozwinięcie przez uczestników wiedzy z zakresu łatwego i szybkiego przyswajania i zapamiętywania informacji oraz przećwiczenie jej w praktyce podczas grupowych ćwiczeń.

 „CV wizytówką na Rynku Pracy”.

16.00-16.45

Zajęcia poprowadzą Agnieszka Kuberacka oraz Ewa Godlewska, doradcy zawodowi z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej we Wrocławiu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem