To oferta skierowana głównie do studentów ostatnich lat lub absolwentów, którzy niedawno ukończyli uczelnie. Staże i praktyki organizowane są w Inforze, Unit4 i Volvo Group IT. Część jest bezpłatna, ale podczas niektórych można dorobić. Różnią się między sobą, ale ich uczestnicy nauczą się m.in. pracy z klientami firm oraz zdobędą nowe umiejętności w różnych systemach projektowania. Aby się dostać do Infora i Unit4, trzeba rozwiązać zadania. W przypadku Volvo należy przejść rekrutację.
Poniżej publikujemy fragmenty zadań – całe znajdziecie na wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/0,156604.html. Powodzenia.
Poszukuje studentów III, IV i V roku kierunków informatycznych lub pokrewnych. Osób kreatywnych, komunikatywnych, zaangażowanych, znających bardzo dobrze język angielski i dyspozycyjnych – najchętniej w miesiącach wakacyjnych (jest możliwość współpracy również po zakończeniu praktyk).
Uczestnicy praktyk poznają metodologię pracy, czyli SCRUM, a także – w zależności od posiadanego doświadczenia i umiejętności – będą wykonywać zadania związane z programowaniem na językach programowania wyższego poziomu (m.in. C#, C++, exJS), pisaniem testów jednostkowych, testów GUI, testów automatycznych, projektowaniem scenariuszy testowych oraz testowaniem manualnym.
Przykładowe zadania:
* Czy dopuściłbyś sytuację, w której ktoś stawia Ci kryterium jakości „wystarczająco dobry”? I dlaczego?
* Kiedy powinnaś/powinieneś skończyć testowanie?
* Piszesz programy na zlecenie. Otrzymujesz zapotrzebowanie od klienta, który pisze tak: „Potrzebna mi aplikacja wsadowa, która będzie wysyłać maile. Chcę ją wykorzystać do szybkiego wysyłania maili, nie potrzebuję żadnego graficznego interfejsu. Chcę tylko podać do tej aplikacji z linii komend parametr adresata, temat i treść maila – a program ma go tylko wysłać. Na kiedy może to być zrobione i ile będzie kosztować?”. Jakie kluczowe pytania zadałbyś klientowi? Co musisz z nim ustalić, aby móc zacząć realizować zlecenie?
Rozwiązane zadania należy wysłać na adres: Grzegorz.Pac@unit4.com.
Oferuje dla dwóch osób 12-tygodniowy staż (preferowany śródroczny) w siedzibie firmy. Jest bezpłatny, ale wyróżniający się stażysta będzie mógł przejść na płatne praktyki. To oferta przede wszystkich dla studentów ostatniego roku oraz absolwentów studiów lingwistycznych (germanistyka) oraz biznesowo-ekonomicznych (np. logistyka, transport, zarządzanie łańcuchem dostaw) z Dolnego Śląska.
Uczestnicy wezmą udział w szkoleniach z obsługi klienta, procesów biznesowych, architektury systemów ERP i baz danych SQL. Będą także m.in. pomagać w pracy operacyjnej zespołu wsparcia aplikacji pod egidą mentora, przeszukiwać bazy zgłoszeń w systemie zarządzania zgłoszeń, przeszukiwać m.in. bazy wiedzy pod kątem zgłoszonych incydentów i kreować artykuły bazy wiedzy z rozwiązanych zgłoszeń.
Fragment zadania:
„Dział Logistyki przedsiębiorstwa musi wydać z magazynu konwencjonalnego produkty, aby połączyć z innymi w procesie produkcji. Niestety, podczas wyksięgowania oznaczonych produktów z magazynu aplikacja obsługująca proces nie wykazuje tych produktów, przez co de facto mimo fizycznej obecności produktu w magazynie nie można go efektywnie z niego wyksięgować i przekazać do Działu Produkcji.
W konsekwencji brak zgodności stanów magazynowych z rzeczywistością i manualne doksięgowywanie jest ryzykowne dla procesu produkcji – mogą wystąpić opóźnienia. W przeszłości podobny problem pojawił się już u tego klienta i został zgłoszony do Działu Wsparcia dostawcy oprogramowania (...).
Jesteś analitykiem Działu Wsparcia Aplikacji u dostawcy oprogramowania, z którym przedsiębiorstwo łączy umowa utrzymaniowa, która przewiduje konkretne czasy reakcji i zapewnienia rozwiązania zgłoszonych usterek (...)”.
Rozwiązane zadanie należy wysłać na adres: Agata.Wolosz@infor.com.
Tu nie trzeba rozwiązywać zadań, lecz zgłosić się na praktyki bezpośrednio do Volvo (poprzez stronę volvogroup.pl/kariera ).
Firma od 2005 r.organizuje je latem (lipiec–wrzesień) we wrocławskim zespole Volvo Group IT, ale można je zacząć w czerwcu lub przedłużyć. Program przeznaczony jest dla studentów III, IV, V roku kierunków informatycznych lub pokrewnych, dobrze znających język angielski. Studenci rozpoczynają od szkoleń wprowadzających zarówno do organizacji, jak i do wybranej technologii. Pod kierunkiem mentora mają możliwość rozwijania się w obszarach: Artificial Intelligence, UX/UI Design, Big Data oraz m.in. SAP. Studenci mogą także rozwijać umiejętności programowania w technologiach Microsoft.Net, Java, iSeries oraz Android i Apple Swift.
W zależności od stanowiska praktykanci zajmują się głównie pracami programistycznymi zgodnie z przekazanymi wymaganiami, pisaniem testów automatycznych lub wsparciem kluczowych aplikacji Volvo Group IT.
Po rozmowach z działem rekrutacji, testach technicznych i spotkaniach z ekspertami do programu praktyk zostaje zakwalifikowanych około 60–70 osób. Praktyki trwają około 40 godzin w tygodniu. Dzień pracy rozpoczyna się elastycznie między godz. 7 a 9.
Firma oferuje wynagrodzenie i prywatną opiekę medyczną na okres praktyk. Istnieje też możliwość ich przedłużenia.
Wszystkie komentarze