Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Stare Miasto we Wrocławiu poszukują mężczyzny podejrzanego o udział w awanturze w lokalu Galatta Kebab-Grill-Bar przy ul. Ruskiej. Do zdarzenia doszło pod koniec listopada - rozbito szyby w barze, goście musieli uciekać tylnym wyjściem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zadyma miała miejsce 26 listopada o godz. 2.20. Wszystko zaczęło się w jednym z klubów w Pasażu Niepolda, gdzie doszło do bójki pomiędzy Polakami i Turkami. Jeden z obcokrajowców został posądzony o kradzież telefonu komórkowego, sprawę chcieli załatwić koledzy kobiety, która kradzież zasygnalizowała. Ostatecznie chętnych do bicia Turka było kilkudziesięciu, mężczyzna schronił się w pobliskim barze Galatta Kebab przy ulicy Ruskiej. Tam zabarykadował się wraz z właścicielem i gośćmi, których szef lokalu po chwili wypuścił bocznymi drzwiami. Grupa agresorów usiłowała sforsować drzwi, rozbili jednak tylko szybę.

Czynności prowadzone przez funkcjonariuszy na chwilę obecną nie doprowadziły do zatrzymana sprawcy tego czynu. Za zgodą prokuratury policja publikuje wizerunek osoby mogącej mieć związek ze zdarzeniem. Policjanci zwracają się do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego wydarzenia lub rozpoznają mężczyznę, z prośbą o kontakt pod numerami telefonu 71 340 31 31 lub 71 719 15 47.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ze strachu sam się zgłosi. Oni są odważni tylko w grupie i po kilku piwkach.
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  Doszło do bójki między Polakami a Turkami...Ostatecznie chętnych do bicia Turka było kilkudziesięciu... To ilu tych Turków było? Ilu was? Raz - jak w starym dowcipie?
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  Wyglada jak gwiazda TVPis - Michał Rachuj
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  "Brał udział w ZADYMIE (...)". Dziennikarstwo polskie schodzi na psy.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Wybaczcie, czterdziesci lat temu opuscilam Polske, co to znaczy "zadyma"?
  @Masia

  Stajesz Za kimś i Dymasz. Proste...... i napraw sobie klawiaturę...... i nie do dentysty cię wysyłam.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @miernota
  Pizza nie na polskiej
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @miernota
  Pisze nie na polskiej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kilkudziesięciu dzielnych genetycznych patriotów chciało zlinczować jednego niezwykle groźnego Turka. Nie potrzebujemy islamskich zamachowców, gdyż polscy katolicy też potrafią siać terror.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Czy obywatel turecki przebywał legalnie na terenie Polski?
  @hundehasser
  Czy lincz jest zgodny z prawem? W Wolsce jest to całkiem prawdopodobne a Mazurek oczywiście nie poprze ale zrozumie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0