W Kawiarni Sąsiedzkiej przy Firleju grudzień będzie gorący: na gości czekają m.in. warsztaty robienia kolaży i świątecznych kartek, pchli targ i kuchnia społeczna
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W czwartki 7, 14 i 21 grudnia Kawiarnia Sąsiedzka zaprasza na warsztaty  robienia kolaży. W sobotę, 9 grudnia odbędzie się wernisaż wystawy "Pracownia opowiadania - Wrocław Fabryczna", a w piątek, 15 grudnia opiekunowie Kawiarni zapraszają na warsztaty robienia świątecznych kartek.

Kawiarnia Sąsiedzka w grudniu
Kawiarnia Sąsiedzka w grudniu  Kawiarnia Sąsiedzka

Najwięcej będzie się działo w niedzielę, 17 grudnia: najpierw Otwarta Wymiana Sąsiedzka, czyli pchli targ z różnościami (nie tylko świątecznymi), a potem Kuchnia Społeczna. Jej zasady są proste: - Przynieś wegańskie jedzenie albo zapłać 10 złotych, podziel się przepisem, usiądź i porozmawiaj z nami przy wegańskim posiłku, który współtworzymy sami! Kuchnia Społeczna promuje etyczną, pozbawioną mięsa i produktów odzwierzęcych kuchnię - zachęcają organizatorzy.

Skąd się wzięła Kawiarnia Sąsiedzka?

Luba Shynder pracuje w Firleju od trzech lat. Najpierw stała za barem w „Awarii prądu” na pierwszym piętrze klubu, potem zajmowała się projektami edukacyjnymi i organizowała trasy zespołom heavymetalowym.

- Brakowało mi jednak miejsca innego niż dom i sieciowa kawiarnia, w której trzeba zamawiać jedną kawę za drugą, żeby cię nie wyrzucili. Miejsca, w którym będzie można przesiadywać, gawędzić albo wymienić się ubraniami - mówi Luba.

Przeczytaj reportaż o Kawiarni Sąsiedzkiej: Na Fabrycznej czeka niezwykła Kawiarnia Sąsiedzka i jej niesamowita właścicielka

***

Kawiarnia Sąsiedzka działa w budynku klubu Firlej przy ul. Grabiszyńskiej 56. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16-20. Informacje o wydarzeniach i warsztatach można znaleźć na Facebooku - Kawiarnia Sąsiedzka.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem