To zasady projektu Jutronauci. Co można wygrać? Dwa tygodnie w bazie kosmicznej, praktyki w pracowni architektonicznej czy wyjazd do Los Angeles. Uczestnicy konkursu „Wyborczej” aplikują do konkretnych mentorów i określonej przez nich nagrody (stypendium), która wiąże się z wykorzystaniem ich wiedzy, doświadczenia, czasu i uwagi. Ponadto spośród wszystkich zgłoszeń konkursowych zostanie wybrane jedno, tzw. dzika karta. Będzie to specjalne wyróżnienie od Sebastiana Kulczyka. Laureat otrzyma wsparcie przy realizacji swojego przedsięwzięcia.
Jedną z mentorek jest neurobiolożka Agata Maria Kołodziejczyk. To jedyna Polka, która pracuje w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). – W ramach symulacji misji kosmicznej laureat zapozna się m.in. z funkcjonowaniem habitatu, komunikacją z centrum kontroli misji i procedurami w czasie spacerów kosmicznych – zachęca.
Sebastian Kulczyk to międzynarodowy inwestor, działający w obszarze nowych technologii. Jest prezesem Kulczyk Investments i twórcą programu wspierania start-upów InCredibles. Zwycięzca otrzyma całodniową sesję mentoringową z Kulczykiem w Londynie. Będzie to okazja, by lepiej poznać mentora, a także do nawiązania nowych relacji biznesowych.
Tomasz Opasiński, dyrektor kreatywny w Netfliksie, na co dzień mieszka w Los Angeles. Współpracuje z największymi wytwórniami i studiami filmowymi w Hollywood. Stworzył setki plakatów do filmów, seriali i gier komputerowych. – Szukam kogoś, kto ma już na swoim koncie jakieś osiągnięcie, został nagrodzony, ma doświadczenie, ale doszedł do momentu, w którym napotkał na swojej drodze utrudnienia, trudno mu wyjść z impasu – mówi Opasiński i oferuje pięciodniowy wyjazd do Los Angeles. – Zabiorę zwycięzcę za kulisy show-biznesu w Hollywood – mówi.
Oskar Zięta jest projektantem. Jego metalowe meble weszły do kanonu współczesnego wzornictwa. Laureat zostanie zaproszony do firmy, gdzie będzie mógł skonsultować swoje pomysły i projekty. Ponadto będzie miał możliwość skorzystania z zaplecza technicznego, skonsultowania się z inżynierami oraz wydrukowania pierwszych modeli na drukarkach 3D. – Proponuję pomoc wdrożeniową w obszarach inżynierii, architektury i dizajnu, by stanąć o krok bliżej realizacji swoich pomysłów – mówi Zięta.
Robert Konieczny to znany architekt i szef biura KWK Promes. Jego projekty zdobyły wiele nagród i wyróżnień. Laureatowi proponuje praktyki w swojej pracowni w Katowicach. Szacunkowa długość praktyk to okres do dwóch miesięcy. Nagroda obejmuje transport ze wskazanego miejsca w Polsce i z powrotem oraz zakwaterowanie w Katowicach.
Zuzanna Skalska jest analitykiem trendów ds. dizajnu, innowacji i biznesu, 360Inspiration. Od ponad 23 lat mieszka w Holandii. Nagrodą dla laureata będzie przyjazd i wspólne zwiedzanie Dutch Design Week w październiku 2018 r. Dzisiaj jest to drugi co do wielkości festiwal dizajnu na świecie. Trwa dziewięć dni i odwiedza go ponad 350 tys. osób.
Marek Cecuła to z kolei artysta, ceramik, pedagog i kurator. Nagrodą, którą oferuje, jest przejście całej drogi twórczej, od zapoznania się z materiałem (porcelana), przez formowanie i proces fabryczny do etapu wypału, w ćmielowskim studiu.
Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wybrać mentora, do którego kieruje się zgłoszenie. Następnie trzeba przesłać informacje o sobie oraz o swoim przedsięwzięciu wraz z uzasadnieniem zgłoszenia, a także załączyć plik zawierający rozwinięcie pomysłu i pozostawić swój adres e-mail. W pierwszym etapie konkursu (od 26 października do 18 listopada 2017 r.) zbierane są zgłoszenia przez internet – za pośrednictwem formatki umieszczonej w zakładce „Konkurs”. W ramach drugiego etapu (między 19 listopada a 6 grudnia 2017 r.) finaliści, autorzy najciekawszych zgłoszeń (do trzech osób wybranych przez każdego mentora), zaprezentują się na żywo przed mentorami. Wynik konkursu ogłoszony zostanie podczas finału projektu Jutronauci 9 grudnia 2017 r. w Warszawie. Więcej szczegółów i regulamin konkursu znajdziecie na stronie wyborcza.pl/Jutronauci.
Ciekawi cię, jak będzie wyglądała przyszłość? Przyjdź i przekonaj się 9 grudnia podczas finałowego wydarzenia w Warszawie! Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na 38. piętro budynku Warsaw Spire przy Placu Europejskim 1.
Więcej o wydarzeniu: TUTAJ
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze