Fabryka Electrolux w dolnośląskim Żarowie to pierwszy zakład, w którym przetestowano nowoczesną technologię. Dzięki specjalnym czujnikom można było zmierzyć sposób, w jaki po hali poruszają się pracownicy czy maszyny.

Start-up Indoorway udostępnia na rynku zestaw narzędzi służący do monitorowania i analityki ruchu wewnątrz fabryk i magazynów. Testy pilotażowe miały miejsce w fabryce zmywarek Electrolux w Żarowie, a dokładnie w tzw. strefie przyjęć w magazynie komponentów.

ZOBACZ TEŻ: Zrobią ci zakupy w godzinę. W ofercie Szopi.pl sklepy tj. Lidl, Biedronka czy Rossmann

– To miejsce strategiczne, w którym zaczyna się proces logistyki wewnętrznej. Każde opóźnienie na tym etapie może mieć konsekwencje dla całej produkcji – mówi Kamila Gudzowska-Krzyżak, Supply Chain Manager, Electrolux Żarów. – Dzięki danym zebranym z pomocą rozwiązania Indoorway, sprawdziliśmy poziom wykorzystania każdej z ramp rozładunkowych, przeanalizowaliśmy pracę poszczególnych zmian, a także monitorowaliśmy ruch wózków widłowych. Analiza tych informacji pozwoli nam ustandaryzować pracę zespołów, lepiej monitorować środki trwałe oraz optymalizować procesy logistyczne – opowiada.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem