Firma Profit Development SA zadeklarowała wpłatę 100 tys. zł, a Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich "Kogeneracja" SA przekaże 40 tys. zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Fabryka św. Mikołaja to akcja charytatywna prowadzona od 13 lat przez „Gazetę Wyborczą Wrocław”, Fundację „Agora” oraz Kino Nowe Horyzonty. Profit Development SA wspiera nas od samego początku.

– Po pierwsze, robimy to dla dzieciaków, najmłodszych i najsłabszych, którzy sami nie są w stanie pomóc sobie w żaden sposób. Po drugie, cenimy inicjatywy przynoszące wymierne efekty. Wierzymy, że szybka pomoc w potrzebie jest dla obdarowanych szczególnie wartościowa. Dodatkowo spotykamy się ze wspaniałymi ludźmi, którzy swoją energię, pieniądze i czas poświęcają innym. To sprawia, że jesteśmy z wami do dzisiaj – mówi Piotr Adamek, prezes firmy.

W tym roku zbieramy na Środowiskowy Dom Samopomocy „Bonitum”, który od stycznia przy ul. Komuny Paryskiej będzie prowadził rehabilitację dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Fabryka św. Mikołaja. Dobre uczynki wracają [ROZMOWA]

Piotr Adamek: – Kiedy co roku oglądamy wyremontowane ze środków Fabryki św. Mikołaja pomieszczenia do rehabilitacji czy zakupiony do nich sprzęt, to jesteśmy przekonani, że pieniądze przekazane na ten cel zostały doskonale spożytkowane. Czujemy radość także z tego powodu, że ulżyliśmy choć trochę i rodzicom, których codzienne zmagania o szczęście ich dzieci są niejednokrotnie prawdziwym bohaterstwem.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Fabrykę św. Mikołaja, prosimy o kontakt z Agnieszką Iwanowską (agnieszka.iwanowska@wroclaw.agora.pl) lub telefonicznie pod numerem 71 37 17 231.

Jak co roku Fabryka przygotuje też 1000 paczek mikołajkowych dla najbardziej potrzebujących uczniów z wrocławskich szkół. Rozdamy je podczas finału tegorocznej akcji, 5 grudnia, w Kinie Nowe Horyzonty.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem