Akcja "Wyborczej". Dziś początek głosowania, w którym czytelnicy zdecydują, gdzie w przyszłym roku powstaną dwa nowe ogrodzone place zabaw dla psów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już druga edycja akcji „Pies w wielkim mieście”, którą „Gazeta Wyborcza Wrocław” prowadzi wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej. W jej ramach, wspólnie z mieszkańcami, wybieramy miejsca pod budowę placów zabaw dla psów.

TUTAJ MOŻNA ZAGŁOSOWAĆ NA LOKALIZACJĘ PSICH WYBIEGÓW

To ogrodzone miejsca, wyposażone w urządzenia do psich zabaw, w których właściciele mogą bezpiecznie spuścić czworonogi ze smyczy.

Tych wybiegów potrzeba

W pierwszej edycji plebiscytu, dzięki głosom wrocławian, zbudowaliśmy psie wybiegi w parku Tołpy i na skwerze przy ul. Sztabowej. Psiarze korzystają z nich już od kilku miesięcy.

O tym, że parki dla psów są potrzebne, przekonaliśmy się w tym roku, bo dostaliśmy od czytelników niemal pięćdziesiąt propozycji ich lokalizacji. Wszystkie trafiły do Zarządu Zieleni Miejskiej, gdzie zostały skrupulatnie sprawdzone.

ZOBACZ TEŻ: Perełki Dolnego Śląska. Te miejsca polecają sobie turyści z Niemiec [RANKING]

Monika Pec-Święcicka, wicedyrektor ZZM: – Przesłane przez czytelników „Gazety Wyborczej’ zgłoszenia analizowaliśmy pod względem własnościowym gruntów, kompozycyjnym oraz funkcjonalnym. Niektóre z nadesłanych dotyczyły gruntów nienależących do miasta, inne wymagają sporządzenia kompleksowego projektu zagospodarowania. Część propozycji podlegała również ocenie miejskiej konserwator zabytków, ponieważ znajdowały się w strefie ochrony konserwatorskiej. Szukaliśmy jak najlepszych rozwiązań, dlatego też dla kilku propozycji zaopiniowaliśmy nieznaczną zmianę lokalizacji.

Lokalizacje do głosowania

Po weryfikacji pod głosowanie poddajemy ostatecznie dziesięć lokalizacji. Oto one:

 • Park Kleciński (aleja Karkonoska, w okolicach Ślęzy),
 • Park Leśnicki (między ulicą Średzką a Serowarską),
 • Park Grabiszyński (rozbudowa już istniejącego wybiegu dla psów),
 • Park Skowroni (między ulicą Spiską i Działkową, do ulicy Borowskiej),
 • Park Wschodni (za alejką, przed ogródkami),
 • Bartoszowice (skwer przy ulicy Marcelego Bacciarellego, obok targowiska),
 • Skwer przy ulicy Jesionowej,
 • Klecina (okolice ulicy Cukrowej),
 • Sępolno (przy ulicy Edwarda Wittiga, w pobliżu Odry),
 • Skwer Skaczącej Gwiazdy (pomiędzy ulicami Na Szańcach, Świętokrzyską, Prusa i Bema).

Monika Pec-Święcicka: – Zachęcamy do głosowania. Podobnie jak w ubiegłym roku ZZM zbuduje dwa wybiegi dla psów, które uzyskają największą liczbę głosów. Psie place zabaw cieszą się dużym zainteresowaniem, stają się miejscami spotkań ludzi z pasją, którzy mogą wymieniać doświadczenia i dzielić się wiedzą.

Teraz wszystko w rękach mieszkańców. Namawiajcie sąsiadów psiarzy z osiedla, znajomych, żeby wsparli waszą lokalizację w głosowaniu. Cząstkowe wyniki będziemy na bieżąco publikować w portalu wroclaw.wyborcza.pl oraz na łamach „Gazety Wyborczej Wrocław”.

Jak głosujemy

 • głosowanie prowadzimy na stronie internetowej wroclaw.wyborcza.pl oraz Facebookowym profilu „Wyborczej Wrocław": facebook.com\wroclawwyborcza
 • plebiscyt rozpoczyna się 1 września o godz. 8, zakończy 15 września, o godz. 12
 • można oddać głos tylko na jedną lokalizację
 • psie place zabaw zostaną zbudowane w dwóch miejscach, które zdobędą największą liczbę głosów
 • ostateczne wyniki głosowania przedstawimy 16 września
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem