Noc Muzeów 2017 we Wrocławiu już w weekend 20-21 maja. Sprawdźcie, które miejsca będzie można odwiedzić.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Noc Muzeów to ogólnoeuropejska inicjatywa kulturalno-naukowa. Pierwsza edycja odbyła się w 1997 roku w Berlinie. Obecnie organizowana jest już w ponad 100 miastach Europy, w Polsce m.in. w Warszawie, Poznaniu, Opolu, Katowicach, Trójmieście czy Krakowie.

Noc Muzeów we Wrocławiu 2017. Wydarzenie na Facebooku

Wrocławianie i turyści spośród propozycji ponad 80 różnych placówek będą mogli wybrać te, które zaciekawią ich najbardziej. Oprócz wydarzeń i warsztatów dla dzieci oraz licznych wystaw w każdym wrocławskim kulturalnym zakątku sztuki, będzie można m. in.: posłuchać muzyki na żywo w Muzeum Pana Tadeusza, wziąć udział w warsztatach z j. arabskiego i poznać różnorodność świata muzułmańskiego w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym, czy spędzić wieczór z muzyką cygańską w Muzeum Etnograficznym.

Noc Muzeów 2017 we Wrocławiu. Filmy, zieleń

Ponadto CRZ Krzywy Komin zaprezentuje np. pokaz filmów niezależnych realizatorów filmowych z Wrocławia, Kino Nowe Horyzonty zaprasza na zwiedzanie kabin operatorskich i tajnych przejść, a galeria „Piecownia” na warsztaty lepienia z gliny.

Z kolei motywem przewodnim tegorocznej Nocy Muzeów w Centrum Trawienia Wizji Brzuch, będzie zieleń. Centrum zaprasza na Bazar Ekologiczny, gdzie będzie można kupić żywność od lokalnych producentów. W Muzeum Mineralogicznym Uwr. odbędzie się giełda minerałów i pokazy cięcia agatów, zaś Hydropolis pod hasłem „Nauka jest spoko” przygotuje pokazy doświadczeń i pod mikroskopem sprawdzi, czy istnieją dwie takie same krople wody oraz czy łza jest czysta.

Noc Muzeów 2017 we Wrocławiu. Wrocław z góry

W kościele św. Józefa Rzemieślnika zwiedzający, na wystawie ornatów, będą mogli dowiedzieć się do czego właściwie służą i jakie mają znaczenie dla sztuki. Ci zaś, którzy jeszcze nie odwiedzili najwyższego budynku w Polsce, mają niepowtarzalną okazję wybrać się na Sky Tower i podziwiać panoramę Wrocławia nocą.

Noc Muzeów 2017.

Klub Sympatyków Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie: tramwajową i autobusową. Zabytkowe autobusy (jelcze i ikarusy) oraz zabytkowy tramwaj (Enusia) będą kursować od godziny 17 do godziny 23 na specjalnie wyznaczonych trasach M1 i M2.

Noc Muzeów 2017 we Wrocławiu [PEŁNA LISTA MIEJSC]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem