Szykuje się kulinarny hit, jakiego we Wrocławiu jeszcze nie było! W Rynku ma zostać otwarta restauracja firmowana przez samego Gordona Ramsaya.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak udało nam się dowiedzieć, Ramsay postanowił zwiększyć zasięg swoich restauracji w Europie i postawił właśnie na Wrocław. Do podpisania umowy jeszcze daleka droga, ale słynny Szkot ma odwiedzić stolicę Dolnego Śląska tuż przed Wielkanocą, by osobiście zobaczyć lokal, w którym powstanie restauracja.

Z naszych informacji wynika, że lokal miałby zostać otworzony na tej samej ściagnie, co Cesarsko-Królewska i Whisky in the Jar. - Dostaliśmy zapytanie z biura Gordona Ramsaya, ale dla dobra negocjacji nie mogę nic więcej powiedzieć - skwitowała enigmatycznie przedstawicielka właściciela jednej z kamienic w Rynku.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, wrocławskie "Heaven by Gordon Ramsay" miałoby serwować głównie kuchnię francuską i być podobne do francuskiego Au Trianon, które szkocki kucharz otworzył w Wersalu.

 

Przypomnijmy, że Gordon Ramsay to jeden z najbardziej znanych kucharzy na świecie. Swoim nazwiskiem firmuje kilkadziesiąt restauracji na całym świecie. Ma je m.in. w USA, Włoszech, Francji, Katarze czy Japonii.

Jest jednym z trzech szefów kuchni, obok Alaina Ducasse’a i Joela Robuchona, których restauracje w tym samym czasie posiadały więcej niż 10 gwiazdek Michelin.

 
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wszystko piękie, tylko czy znowu będą szukać obsługi na facebooku za 8zł/h na śmieciówce, bo to będzie przecież wartość możliwość wpisania sobie w cv, że pracowała się w knajpie Ramseya? A niestety minusem tych knajp jest to, że czynsze są kosmiczne, co przekłada się na wyśrubowane ceny, na które stać będzie tylko zagranicznych gości i patologię 500+ oraz polityków-złodziei.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jest już 2 kwietnia, więc zdejmicjie tego fake'a.
  @pytacz Oni już negocjują coś od roku albo dłużej-czynsz widocznie jest zbyt duży, a chcą akurat niego, żeby sobie podnieść prestiż miejsca i mieć argument dla innych czemu tak drogo każą płacić. Widocznie Ramsay nie zgadza się na "każdy" czynsz.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Oczywiście, 2 kwietnia restauracja zostanie zamknięta ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0