Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcemy rozmawiać z dystansem i humorem, ale o poważnych sprawach. A rozwój branży informatycznej to dla Wrocławia kwestia niezwykle istotna. Dziś w mieście działa ponad 200 firm z sektora IT, które zatrudniają przynajmniej 20 tys. osób. Specjalistów od informatyki poszukują różne przedsiębiorstwa, nawet te produkujące autobusy czy farby. Praca w IT przyciąga pracowników z różnych stron świata, czyniąc miasto bardziej różnorodnym.

– U nas pracują ludzie z ponad 30 państw. To m.in. Ukraińcy, Rosjanie, Białorusini, ale także przyjezdni z bardziej egzotycznych miejsc, np. Pakistanu, Tadżykistanu i Indii – mówi Bartosz Ciepluch, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokii we Wrocławiu, który będzie jednym z panelistów konferencji.

CZYTAJ TAKŻE: Korporacje z "ludzką twarzą" - czy są takie miejsca pracy we Wrocławiu?

Obok niego o rozwoju branży będą debatować menedżerowie z innych wrocławskich przedsiębiorstw IT. Specjalnie na konferencje firmy przygotują różne atrakcje. W wypadku Nokii będzie to pokaz wersji demo technologii 5G, rewolucyjnej jeśli chodzi o przesyłanie danych np. na nasze smartfony.

Konferencja „Wrocław 2.0.17, czyli miasto w czasie rewolucji IT” odbędzie się w czwartek w godz. 10-14 w budynku Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii przy ul. Uniwersyteckiej. Wstęp jest darmowy. Rejestracja i program na stronie internetowej wroclaw2017.evenea.pl.

Partnerami konferencji są: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz firmy: Atos, Capgemini, CGI, EY GDS Poland, Hicron, IT Kontrakt, Nokia, Objectivity, RST Software Masters, SoftServe, Unit4, Volvo Group IT

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.