Taka działka to bardzo łakomy kąsek dla inwestorów. Ale od kilku lat miasto ma problem, aby ją sprzedać. Teraz postanowiono, że najpierw zniknie stojący na tym terenie obiekt.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od strony rzeki koszary wyglądają jak stary pałacyk. U wielu osób na samo wspomnienie o tym wrocławskim budynku pojawia się gęsia skórka, a plecy oblewa zimny pot. Był tam Główny Urząd Celny, potem ZOMO, oddział prewencji policji, a teraz budynek można kupić. Po II wojnie światowej urządzono tam koszary policyjne, w tym ZOMO (Zmotoryzowanych Odwodów Milicji Obywatelskiej), po 1990 r. przekształconych w Oddział Prewencji Policji. Milicjanci w 1945 r. samorzutnie nazwali przyległą ulicę imieniem generała 'Witolda' (Franciszka Jóźwiaka, komendanta Milicji Obywatelskiej), którą potem zmieniono na księcia Witolda (wielkiego księcia litewskiego). Kilka lat temu budynek stał się własnością gminy. Policja zamieniła się za budynek przy ul. Sołtysowickiej, gdzie urządziła komendę miejską.

Na sprzedaż miasto wystawiło trzy działki przy numerach 52/3, 52/4 i 52/10 o powierzchni nieco ponad 4 tys. metrów kwadratowych. Przy pierwszym przetargu, we wrześniu tamtego roku cenę wywoławczą ustalono na 8 mln 540 tys. złotych.

Działki przeznaczone na sprzedaż
Działki przeznaczone na sprzedaż  UM Wrocław

Teraz miasto po raz kolejny wystawia nieruchomość na sprzedaż. Najpierw jednak wyburzony zostanie stojący na tym terenie obiekt. Chodzi o budynek na części działki 52/10 i działkach 45/5 i 45/9. Zainteresowanie tym terenem jest bardzo duże, dlatego rozbiórka będzie przebiegać bardzo szybko. Następnie będzie ogłoszony kolejny termin przetargu.

Teren ten przeznaczony będzie pod zabudowę wielorodzinną, handel detaliczny i małopowierzchniowy a także usługi i obiekty hotelowe.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Niech zgadnę, - będą tam budowane mieszkania na wynajem ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  No i bardzo dobrze. Ulice Księcia Witolda i Zyndrma z Maszkowic wreszcie będą tym czym powinny być już dawno - enklawą luksusu nad rzeką blisko Rynku. Nie wyobrażam sobie dużo lepszej miejscówki na nowoczesne mieszkania w standardzie premium i super premium w tym mieście...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  No, no. Trzeba coś sprzedawać aby było z czego dorzucić kopaczom ze Śląska.
  @amuzc Tylko nie na Śląsk. W mieście, w którym brakuje na wszystko, obwodnice są niedomknięte, a linie tramwajowe planowane za Niemca do dziś tylko w planach, mamy serio dużo lepszych miejsc na inwestycje (bo w perspektywie lat to się odwdzięczy) niż wyrzucanie kasy w błoto (murawę).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Piotr Duda bardzo się zmartwi
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Te koszary powstaly znacznie wczesniej zanim pojawilo sie ZOMO.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czy ten budynek ma jakąkolwiek wartość historyczną czy to po prostu stary barak?
  @mirrandel Nieważne ma, czy nie. Miejski, wojewódzki i jeszcze jakiś tam KONSERWATOR ZABYTKÓW na pewno już dawno zatwierdził wyburzenie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mirrandel Wszystkie stare budynki maja wartość historyczną.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0