">Andrzej Dupa - ta ksywa mu już zostanie" - tak Władysław Frasyniuk zareagował na uległość lokatora Pałacu Namiestnikowskiego wobec prezesa PiS, gdy jego partia niszczyła niezależność Trybunału Konstytucyjnego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na to odezwał się Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk, którego Frasyniuk był w czasach komuny liderem, by „zdecydowanie odciąć się od publicznych wypowiedzi Władysława Frasyniuka”. Bo – jak wyjaśnili członkowie obecnego zarządu – „nie mogą milczeć, kiedy padają słowa niegodne wartości wyznawanych przez »Solidarność«”.

Kazimierz Kimso, przewodniczący „S” na Dolnym Śląsku, przyznał przy tym, że zarząd dolnośląskiej „Solidarności” nie jest w stu procentach przekonany, że jego stanowisko zmieni Władysława Frasyniuka, że ten złagodnieje.

Czy Frasyniuk złagodniał – możecie go Państwo dziś zapytać osobiście podczas spotkania w ramach „Wyborczej na żywo”. Zapraszamy na godz. 18.30 do budynku Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (sala 2D im. Witolda Świdy, ul. Uniwersytecka 7-10). Wstęp wolny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Prawda w oczy kole
już oceniałe(a)ś
0
0
Frasyniuk to człowiek a opluwajacy go Pisowcy to tylko płatna szczujnia.
już oceniałe(a)ś
0
0
Pan Frasyniuk niestety co chwilę udowadnia, że jest zwykłym chamem. Szkoda, bo ze 20 lat temu wydawało się, że jednak wyszedł na człowieka.
już oceniałe(a)ś
0
0
Na taką ksywę prezio solidnie zapracował -na nartach...
już oceniałe(a)ś
0
0
Przykro, że Frasyniuk spadł tak nisko
już oceniałe(a)ś
0
0
"Andrzej Dupa - ta ksywa mu już zostanie". Prostak prostakiem też pozostanie.
już oceniałe(a)ś
0
0