Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Władysław Frasyniuk, więzień PRL, legenda opozycji, o rządach Prawa i Sprawiedliwości mówi nierzadko bardzo dosadnie, wzywa do oporu i budowy społeczeństwa obywatelskiego, uczestniczy w manifestacjach KOD.

O partiach i ich liderach nie ma najlepszego zdania: – Dziś ich jedynym paliwem są słupki poparcia. Lider to ktoś, kto stara się rzeczywistość zmieniać, a nie dopasowywać do oczekiwań wyborców. Chce budować nową jakość, przewiduje kilka ruchów naprzód. Pokazał to w ostatnich wyborach Kaczyński, który pierwszy, nieco cynicznie, wyczuł, że partie muszą się na nowo zdefiniować, postawić sobie inne cele. On eksploatuje narodowy, nacjonalistyczny populizm. A czym jest dzisiaj Platforma Obywatelska? Jaką partią jest Nowoczesna? Lewica, PSL?

Z Władysławem Frasyniukiem spotkamy się w środę o godz. 18.30 w budynku Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (sala 2D im. Witolda Świdy, ul. Uniwersytecka 7-10).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.