Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Biała Niedziela to możliwość przebadania się bez kolejki, bez brania dnia wolnego i konieczności opuszczania zajęć przez dzieci - mówi Dominika Tarnowska, rzeczniczka WOŚP we Wrocławiu.

W tym roku w akcji biorą udział Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej przy ul. Borowskiej, Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej przy ul. Curie-Skłodowskiej i Akademia Implantologii i Stomatologii Estetycznej przy ul. Księcia Witolda. Bezpłatne badania zostaną w tym roku zorganizowane także w Arkadach Wrocławskich.

W Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej pacjentów będzie przyjmować prof. Alicja Chybicka. Rejestrować można się pod numerem telefonu 506 810 985 w godzinach 9-12. Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 50-52, Wrocław.

Do Poradni Chirurgii Dziecięcej i Urologii Dziecięcej przy ul. Curie-Skłodowskiej można się zapisać pod numerem telefonu 515 038 850. Godziny przyjęć to 9-14.

Akademia Implantologii i Stomatologii Estetycznej, ul. Księcia Witolda 49, Wrocław, zaprasza na bezpłatne przeglądy stomatologiczne dla dzieci i dorosłych w sobotę w godzinach 9-15. Zapisy pod numerem telefonu 71 707 32 57 oraz 515 087 491. Na bezpłatne badania i konsultacje można także przyjść w niedzielę w godz. 10-18 do Arkad Wrocławskich.

Na 9 stanowiskach będzie można m.in. zbadać poziom cukru we krwi i zmierzyć ciśnienie tętnicze, poddać się badaniu EKG, zbadać stan uzębienia oraz nauczyć się podstaw pierwszej pomocy.

Chętni mogą się także zapisać do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych. Na jednym ze stoisk będzie można także poćwiczyć sprawność manualną za pomocą origami.

W ramach akcji zostanie także zorganizowany Szpital Pluszowego Misia, w którym najmłodsi będą mogli poznać od kuchni pracę lekarza i oswoić się z procedurami medycznymi.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.