Od lat WOŚP wspiera wrocławski szpital onkologiczny dla dzieci. - Dzięki temu mogliśmy gonić europejski poziom - podkreśla prof. Alicja Chybicka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej przy ul. Borowskiej we Wrocławiu otrzymuje wsparcie z datków na WOŚP praktycznie od początku jej działalności. - Bez jej pomocy nie byłoby nas stać na zakup specjalistycznego sprzętu. Na początku to były siermiężne czasy, w budżecie nie mieliśmy pieniędzy. Dzięki temu, że WOŚP zawsze kupowała bardzo dobrej jakości i nowoczesny sprzęt, nasza klinika mogła gonić europejski poziom - zauważa szefowa ośrodka prof. Alicja Chybicka.

Przez lata od WOŚP do kliniki trafiły m.in. tomografy komputerowe, ultrasonografy, aparaty rentgenowskie, pompy insulinowe oraz pełne wyposażenie do mobilnej opieki paliatywnej.

Najnowszym prezentem jest aparat RTG Apollo wart blisko 900 tys. zł. - Oprócz funkcji RTG bardzo dobrze pokazuje zmiany w kościach i jest bardzo przydatny przy wykrywaniu nowotworu kości. Co ważne, jest to aparat cyfrowy - zaznacza prof. Chybicka.

Od września 2015 roku "Przylądek Nadziei" ma nowoczesną siedzibę, która mieści się w sąsiedztwie szpitala USK przy ul. Borowskiej. Nie oznacza to jednak, że pomoc WOŚP by się nie przydała. - Takie placówki jak nasza to studnia bez dna. Wszystko idzie do przodu, na rynku jest dużo nowości, dlatego w tym roku także będziemy aplikowali o sprzęt od WOŚP - zapowiada Chybicka.

Jak dodaje, jest bardzo poruszona, ale i zbudowana działalnością fundacji prowadzonej przez Owsiaka. - Jego inicjatywa to fenomenalna sprawa, nie do podrobienia i nie do zastąpienia, do tego unikatowa na skalę światową. To fantastyczna sprawa widzieć pełną mobilizację ludzi bez względu na rejon, z którego pochodzą, wyznanie czy poglądy, którzy wrzucają pieniądze do puszek. W ten sposób przyczyniają się do uratowania wielu ludzkich istnień. To coś wspaniałego - kończy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem