Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas trzydniowej imprezy wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, reprezentujących wszystkie pokolenia i niemal wszystkie gatunki muzyczne! To będzie prawdziwy muzyczny festiwal, podporządkowany wyłącznie jednemu celowi - ratowaniu życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnieniu godnej opieki medycznej seniorom.

WOŚP 2016 Wrocław. Setki wolontariuszy

15 stycznia w całym kraju ponad 120 tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty piąty wyjdzie na ulice nie tylko polskich, ale i zagranicznych miast, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W samym Wrocławiu pojawi się ich ponad tysiąc. Dzięki hojności darczyńców Fundacja WOŚP przez lata działalności zakupiła urządzenia medyczne za kwotę ponad 700 milionów złotych. W tym roku fundacja po raz kolejny prowadzi zbiórkę w celu zakupu urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów. Podczas zeszłorocznego finału Orkiestra zebrała rekordowe 72 696 501 53 zł!

Te polskie projekty mogą zmienić internet [TOP5]

WOŚP 2016 we Wrocławiu od 13 stycznia

Wrocławska odsłona finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się 13 stycznia w Starym Klasztorze występem legendarnego Antykabaretu, podczas którego wrocławskie osobowości - aktorzy, piosenkarze, tancerze, akrobaci, dziennikarze, nauczyciele i komicy - po raz kolejny stworzą ekscytujące widowisko wskrzeszające tradycję Klubu Związków Twórczych, Salonu Profesora Dudka i krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Z kolei w klubie Stara Piwnica wystąpi czołówka (nie tylko) wrocławskiej sceny szantowej, m.in. Gdańska Formacja Szantowa, Za Horyzontem i W Stronę Portu. Doskonała zabawa gwarantowana!

Dzień później warto przybyć do Starego Klasztoru, żeby wziąć udział w Małance, czyli wschodniej zabawie sylwestrowej! To niepowtarzalna okazja, żeby przeżyć dwa Sylwestry pod rząd - tradycyjny, liczony wg kalendarza gregoriańskiego i orkiestrowy, liczony wg kalendarza juliańskiego. W rolach głównych wystąpią ukraińskie gwiazdy Luiku i Familia Perkalaba oraz doskonały zespół Neozbiljni Pesimisti z Serbii! Miłośników cięższych brzmień zaprasza Stara Piwnica - podczas wielogodzinnej imprezy wystąpi doskonały szczeciński zespół Chorzy, absolutna legenda polskiego punkrocka Ga Ga/Zielone Żabki, energetyczny śląski skład Wiewiórka na Drzewie, który w swojej muzyce łączy hiszpańskie rytmy, rocka, reggae i ska oraz wrocławski zespół Non Stop.

WOŚP 2016 Wrocław. Co w dniu finału?

Wielki Finał WOŚP 2016 we Wrocławiu odbędzie się jednocześnie na dwóch scenach - plenerowej na placu Nowy Targ i klubowej w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Na Nowym Targu czekać będą stoiska gastronomiczne, foodtrucki i stoiska z gorącymi napojami. Na liczne atrakcje mogą liczyć przede wszystkim najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Będą też tradycyjnie licytacje Wielkiej Orkiestry, idealna okazja do wspomożenia tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Wszyscy wolontariusze WOŚP mogą liczyć na gorącą herbatę z sokiem od klubu Stary Klasztor.

Na obu finałowych scenach będzie się działo naprawdę dużo. Na Nowym Targu wystąpią giganci polskiego folka - Carrantuohill w towarzystwie zespołu tańca irlandzkiego Salake. Znany z zeszłorocznego finału kolektyw Foliba ponownie wprowadzi publiczność w prawdziwy taneczny trans i poprowadzi warsztaty grna na bębnach dla najmłodszych. Na scenie pojawią się również: znany z widowiskowych koncertów wrocławski hardrockowy zespół Strain, funkująca ekipa z Clock Machine, gwiazda "Bitwy Na Głosy", "Mam Talent" i "Szansy Na Sukces" Nikola Warda, ponownie Chorzy ze Szczecina oraz rockowa grupa Cochise, dowodzona przez popularnego aktora Pawła Małaszyńskiego.

TOP 10 hoteli w zamkach wg Trivago. Gdzie warto nocować? [PRZEGLĄD]

Na tych, którzy zamiast ognistej plenerowej zabawy wybiorą gotyckie wnętrza Starego Klasztoru, również czekają niespodzianki. Podczas wielogodzinnej imprezy Gitarowe Przeboje Wszech Czasów zaśpiewają znane wrocławskie wokalistki: Natalia Lubrano, Ania Kłys, Marta Kołodziejczyk i Paulina Lenda. Legenda polskiego heavy-folku Percival zderzy się z rasowym dancehallem - taneczne szaleństwo rozkręcać będą doświadczeni Bob One i Bas Tajpan.

WOŚP 2016 we Wrocławiu

13.01.17 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

ANTYKABARET "Dobry Wieczór we Wrocławiu" - edycja specjalna

***

13.01.17 godz.19.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

Shantymani grają z WOŚP!

GDAŃSKA FORMACJA SZANTOWA, ZA HORYZONTEM, W STRONĘ PORTU, MACOCH I PRZYJACIELE i inni

***

14.01.17 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Małanka, czyli Wschodni Sylwester dla WOŚP

LUIKU (Ukraina), FAMILIA PERKALABA (Ukraina), NEOZBILJNI PESIMISTI (Serbia)

***

14.01.17 godz.19.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

CHORZY, GA GA/ZIELONE ŻABKI, WIEWIÓRKA NA DRZEWIE, NON STOP

***

15.01.17 godz.13.00 plac Nowy Targ

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu

***

CARRANTUOHILL z zespołem tańca irlandzkiego SALAKE, FOLIBA, STRAIN,

CLOCK MACHINE, COCHISE, NIKOLA WARDA, CHORZY, PULL THE WIRE

***

15.01.17 godz.15.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

BOB ONE & BAS TAJPAN, NOVEMBER PROJECT, PERCIVAL, SAME SUKI, Gitarowe Przeboje Wszech Czasów (NATALIA LUBRANO, ANIA KŁYS, MARTA KOŁODZIEJCZYK, PAULINA LENDA)

W drzewach, na wodzie, w kapsule. 7 niezwykłych miejsc na nocleg [FOTO]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.