Około tygodnia trwało pakowanie prezentów dla tysiąca wrocławskich dzieci, które w ramach Fabryki św. Mikołaja rozdamy najbardziej potrzebującym. Gdyby nie nasi partnerzy, do większości z nich Mikołaj pewnie by w tym roku nie przyszedł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku pomocnicy św. Mikołaja pomagali mu pakować paczki w siedzibie firmy Titanum przy ul. Robotniczej 72, partnera naszej akcji. W paczkach znajdą artykuły szkolne i słodycze.

Spakowanie tysiąca paczek przypominało iście benedyktyńską pracę. - W paczce musiało znaleźć się 27 produktów. Później każda była sprawdzana, tak by mieć pewność, czy niczego w niej nie zabrakło - wyjaśnia Anna Filejska, dyrektor handlowy spółki Titanum. Jak przyznaje, w pakowanie przez blisko tydzień zaangażowani byli wszyscy pracownicy Titanum. Robili to bezinteresownie, w biurze, między swoimi podstawowymi obowiązkami i dodatkowo w czasie wolnym, jak np. w ostatnią sobotę, kiedy spotkali się przy Robotniczej całym zespołem.

- Każdy bezinteresownie wyraził taką wolę, a więc to, że poświęciliśmy swój wolny czas, nie było dla nas problemem. My to bardzo lubimy, a praca zespołowa idzie nam bardzo dobrze. Niezależnie od stanowiska, na jakim pracujemy, wszyscy stanęliśmy przy taśmie i wszyscy równo pracowaliśmy - tłumaczy.

Paczki zostaną wręczone już 6 grudnia podczas finału Fabryki św. Mikołaja, który odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty.

Wsparcie dla "Krzysia"

Podarunki otrzymają również podopieczni fundacji "Krzyś" w ośrodku przy ul. Stalowej. Fundacja "Między Niebem a Ziemią" podaruje im 260 audiobooków z bajkami: "Zaczarowane historie" i "Czy znacie Wróżkę-Czarownicę". Bo w tym roku Fabryka św. Mikołaja zbiera pieniądze dla ośrodka rehabilitacji dzieci i młodzieży ze Stalowej. Placówka prowadzi terapię m.in. dla dzieci z zaburzeniami układu nerwowego, dziecięcym porażeniem mózgowym, autystycznych, z rozszczepem kręgosłupa i stwardnieniem rozsianym.

Potrzeby fundacji są ogromne. Jej prowadzący chcieliby wprowadzić nową metodę terapii - Tomatisa. Jej celem jest rozwój lub ponowne wywołanie komunikacji u chorych dzieci, która została utracona lub zaburzona. Koszt sprzętu ze szkoleniem terapeuty to 67 tys. zł.

Oprócz tego fundacja chciałaby doposażyć już istniejące gabinety i sale w sprzęt służący rehabilitacji i edukacji, m.in. bieżnię do nauki chodzenia, mobilny wózek sensoryczny, zjeżdżalnię rolkową, wymienić wysłużone kombinezony Dunag do nauki siadu i chodu.

Razem pobijmy rekord

W tegorocznej edycji Fabryka zebrała już 204 tys. zł. Ostatnim darczyńcą, który dołączył do naszej akcji jest Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Ale na tym nie chcielibyśmy poprzestać. Z waszą pomocą marzy nam się pobicie rekordu sprzed dwóch lat, kiedy w ramach Fabryki św. Mikołaja zebraliśmy 294,3 tys. zł.

Zainteresowani pomocą dla Fabryki św. Mikołaja proszeni są o kontakt z Agnieszką Iwanowską (agnieszka.iwanowska@wroclaw.agora.pl) lub telefonicznie pod numerem 71 37 17 231.

Do naszej akcji przyłączyli się:

- Profit Development SA - Złoty Sponsor i Partner Akcji, który zadeklarował wpłatę aż 100 tys. zł, - Zespół Elekrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja SA - Złoty Sponsor, który zadeklarował wpłatę 40 tys. zł, - Volvo Polska, - Temar Deweloper, - Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp.k., - Dom Aukcyjny Dawro, - Cargill Poland Sp. z o.o., - Honorowy Konsulat Norwegii we Wrocławiu, - Kancelaria Notarialna RBBM Robert Bronsztejn & Bartosz Masternak s.c., - Softlog Sp. z o.o. Sp. k., - Archicom Holding Sp. z o.o., - Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości DOSPON, - Artcom Systemy Radiokomunikacyjne, - Hotel Willa Odkrywców, - Kancelaria Adwokacka adw. Agnieszka Kluszczyńska, - Przedsiębiorstwo Handlowe KEY, - Osiński i Syn Sp. Jawna, - Multi Grupa, - Rafin Sp. z o.o. Sp. k., - Szkoła Języka Angielskiego International House, - Alta Linguistic Szkoła Języków Obcych, - Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem