Parę pytań, które dla znających nasz kraj nie powinny być żadną przeszkodą.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ten artykuł wygasł

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Co wiesz o Polsce?

Rozwiąż quiz
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jako geograf informuję autorów, że kilka pytań i odpowiedzi jest - co najmniej - dyskusyjnych. Stołeczność Płocka jest naciągana; w tamtych czasach można co najwyżej mówić o siedzibie władcy - proszę nie opierać się na Wikipedii. Wiedza o najwyższym szczycie Gór Sowich nie należy do kanonu, tak szczegółowych pytań można ułożyć 10 tysięcy. Wawel nie ma na liście UNESCO. Na niej jest cały zespół urbanistyczny Starego Miasta w Krakowie, z Wawelem.
@an Trochę się czepiasz. Polska to nie tylko Wawel, Częstochowa i Licheń. Wielka Sowa uchodziła do niedawna za symbol klęski ekologicznej (kwaśne deszcze).
już oceniałe(a)ś
3
7
@an Równie naciągana (jeśli nie bardziej) jest stołeczność Poznania. Płock był chociaż wyłączną siedzibą Władysława Hermana, podczas gdy pierwsi Piastowie mieli kilka rezydencji. A co do Wielkiej Sowy to bardziej wymyślne było pytanie o największy cmentarz.
już oceniałe(a)ś
4
1
Pytania układał idiota ,który wiedze czerpał z Wikipedi .
@jch komentarz napisał idiota, który nie umie prostego zdania napisac bezbłędnie (są aż cztery błędy).
już oceniałe(a)ś
5
7
Serdecznie informuję, że Jastrzębia Góra nie jest miejscowością a fomalnie administracyjną dzielnicą Władysławowa. To pytanie zadane w innej formie może miałoby jakiś sens. Polska graniczy również ze Szwecją. To pytanie z dopiskiem "lądowe granice" miałoby jakiś sens. Największy cmentarz pod względem powierzchni czy ilości nagrobków. To pytanie doprecyzowane miałoby jakis sens. Płock nigdy nie był stolicą (patrz definicja) Państwa Polskiego. Niestety niegdyś największe, poważne i opiniotwórcze portale oraz gazety w ramach sterowania ręcznego i oszczędności zatrudniają gimnazjalistów, którzy kopiują co się da z Wikipedii i innych portali bez podstawowej wiedzy i weryfikacji co piszą. Byle nabijać licznik odsłon. Jestem zwykłym elektrykiem i takie rzeczy wiem...A wy, magistry?!
już oceniałe(a)ś
10
0
Mieszkańcy Jastrzębiej Góry zapewne odpowiedzią będą dość zszokowani
już oceniałe(a)ś
11
2
Jeśli największą wiedzą o Polsce ma być największy cmentarz, to ja dziękuję za taką wiedzę. A o cisie z Henrykowa nigdy nie słyszałam jak żyję prawie 60 lat. Za moich czasów, to Bartek był najstarszym drzewem. Trudno, umrę głupsza.
już oceniałe(a)ś
8
2
Jestem pasjonatem testów, quizów ale niektórych tak durnych pytań nie widziałem. Potwierdzam mojego przedmówcę, tematy pewnie były zaczerpnięte z wikipedii. Co innego stolica a co innego siedziba władcy, pytanie o Wawel - z tyłka wyciągnięte, Dąb Bartek ? Bodajże już świętej pamięci po pożarze. Panie praktykancie czy stażysto. Apeluję o więcej zaangażowania w sięganiu po wiedzę przy układaniu pytań.
już oceniałe(a)ś
5
0
i graniczymy z 8-ma krajami, ze Szwecja przez morze pozostale to wiadomo
@dominik6431 to może jeszcze z Danią, bo Bornholm, ostatecznie też z Finlandią przez morze
już oceniałe(a)ś
9
0