Ruch przybliża nas do zdrowia - to hasło Onkoigrzysk, zawodów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży po leczeniu przeciwnowotworowym. Już 4 czerwca na Stadionie Olimpijskim odbędzie się 15. edycja sportowych potyczek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ideą zawodów jest promocja aktywności fizycznej jako wsparcia procesu leczenia, rekreacji oraz rehabilitacji ruchowej, a jej organizatorzy chcą zachęcić dzieci i młodzież po leczeniu onkologicznym do uprawiania sportu w formie rekreacji. Jak głosi hasło Onkoigrzysk: Ruch przybliża nas do zdrowia.

Onkoigrzyska organizowane są przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu we współpracy z Katedrą i Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UM we Wrocławiu oraz z Fundacją na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Jednym z głównych pomysłodawców jest prof. Alicja Chybicka.

4 czerwca odbędzie się 15. edycja sportowych potyczek. W programie uroczyste otwarcie imprezy, bieg rodzinny, lekka atletyka, gry (badminton i tenis stołowy), piłka nożna oraz konkurs plastyczny. Dzieci i młodzież mogą zgłosić swój udział w Onkoigrzyskach do 20 maja 2020.

Link do zapisów na: https://onkoigrzyska.awf.wroc.pl/

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem