28 maja polski zespół Coals wystąpi we wrocławskiej Akademii. Będzie to zwieńczenie jego trasy koncertowej, promującej nowy minialbum "Rewal".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Coals to pochodzący z Górnego Śląska duet, który tworzą Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Zespół zdobył uznanie słuchaczy dzięki domowym nagraniom, które publikował na platformie YouTube. 

- Atmosfera, jaką kreują Coals na nowym albumie, nie ma sobie równych. Z jednej strony biorą na warsztat vibe, czyli tę ulotną wartość nowoczesnego popu, szczególnie z trapowego rozdania, z drugiej dość konkretnie osadzoną nostalgię i melancholię (...) Zawsze byłem pod wrażeniem, jak dobrze ten unikalny głos Kachy zgrywa się z muzyką Łukasza Rozmysłowskiego, i nie inaczej jest na Rewalu - pisał o ich najnowszej płycie wrocławianin Paweł Klimczak.

Formacja ma na koncie liczne występy na zagranicznych festiwalach, m.in. Positivus, Pohoda Festival, Tune In-Tel Aviv, Primavera Sound czy Iceland Airwaves.

W 2017 roku ukazał się ich debiutancki album „Tamagotchi". Płycie towarzyszyła trasa, która obejmowała m.in. Niemcy, Francję, Austrię, Czechy oraz Estonię. Potem wydali okołorapowy i eksperymentalny minialbum „Klan" (2019) napisany wyłącznie po polsku. Przy tej okazji z grupą wspólne utwory zagrali m.in. Schafter, Bella Ćwir czy Kubi Producent.

W 2020 duet Coals wydał drugi długogrający album „docusoap. Na krążku można znaleźć nawiązania do współczesnego alternatywnego R&B czy ambientu. Za ten album zespół otrzymał nominacje do Fryderyków oraz Bestsellerów Empiku.

Koncert zespołu Coals rozpocznie się 28 maja w Akademii przy ul. Grunwaldzkiej 67 o godz. 20.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem