W tym roku nasza redakcja jak zwykle grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na aukcję wystawiliśmy okładkę piątkowego magazynu. Licytację wygrała wrocławska firma BM Solutions sp. z o.o. - WOŚP to sprawdzona, godna zaufania akcja, która zawsze ma szczytny i aktualny cel zbiórki - mówi prezes zwycięskiej firmy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ostatni rok to niewątpliwie czas licznych wyzwań dla wszelkiego rodzaju biznesów, w których "przetrwają najsilniejsi". Przykładem takiej firmy jest BM Solutions sp. z o.o., która działa na rynku rozwiązań dedykowanych do magazynowania, dystrybucji paliwa, AdBlue® oraz rozwiązań umożliwiających rozliczenia.

CZYTAJ TAKŻE 31. Finał WOŚP. We Wrocławiu padł rekord zebranych pieniędzy. Mamy ponad 750 tys. więcej niż rok temu

Powstała z myślą o usprawnianiu procesów dystrybucji płynów w różnych branżach: transportowych, budowlanych, komunalnych czy w rolnictwie. Działająca od 20 lat firma cieszy się zaufaniem klientów - do teraz skorzystało z jej usług ponad 2000 podmiotów i nabywców indywidualnych, w tym spółki skarbu państwa, przedsiębiorstwa produkcyjne i przemysłowe.

Recepta na sukces

- Naszymi atutami są doświadczenie i wiedza zdobyte na przestrzeni dwóch dekad pozwalające na profesjonalne doradztwo już na etapie planowania inwestycji. Przeprowadzamy też szkolenia dla pracowników oraz gwarantujemy szybki i sprawny proces wdrożenia - wylicza Wojciech Mikołajczyk, pełniący funkcję prezesa zarządu w BM Solutions.

Firma od zawsze stawia sobie wysoko poprzeczkę. - Chcemy oferować naszym odbiorcom produkty, usługi i rozwiązania najwyższej jakości, dlatego też związaliśmy się z firmą Kingspan Water & Energy, światowym liderem w produkcji innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie magazynowania i automatyzacji wydań paliwa - dodaje Mikołajczyk.

Kingspan Water & Energy od ponad 20 lat w Rokietnicy pod Poznaniem produkuje atestowane i certyfikowane zbiorniki do magazynowania i dystrybucji oleju napędowego, AdBlue® i innych substancji. Wszystko w sposób bezpieczny, wygodny i przyjazny dla środowiska. - Dzięki wspólnym celom i standardom razem tworzymy zaawansowane technologicznie układy w dużych przedsiębiorstwach. Ale w portfolio profesjonalne, sprawdzone produkty znajdą też właściciele małych firm, którym marzy się własna stacja paliw - podkreśla Mikołajczyk.

Stoisko firmy BM Solutions i Kingspan Water & Energy
Stoisko firmy BM Solutions i Kingspan Water & Energy  BM Solutions

W ostatnim czasie firma wykonała też projekt oraz instalację do produkcji roztworu solanki i oraz tankowania nią aut specjalistycznych. Stworzyła ją dla wrocławskiego oddziału firmy Eneris, a solanka posłużyła do poprawy bezpieczeństwa na drogach w ramach akcji "Zima".

Aktualnie coraz większy odsetek sprzedaży obejmuje rynek w Ukrainie, gdzie BM Solutions dostarcza zaawansowane rozwiązania usprawniające zarządzanie magazynowaniem oleju napędowego i opałowego.

Ramię w ramię z technologią

- Technologia na dobre wkroczyła we wszystkie dziedziny życia, aby przede wszystkim doprecyzować i usprawnić czynności, które dotychczas opierały się na przypuszczeniach i nie do końca poprawnych modelach prognozujących. Swoje miejsce znalazła też w rozwiązaniach telemetrycznych stworzonych m.in. do nadzoru nad poziomem gromadzonych substancji. W rozwiązaniach, jakie możemy zaproponować, staramy się pokazać wszystkie możliwości systemów monitorujących, które pozwolą na profesjonalne zarządzanie cieczami w zbiornikach - podkreśla Wojciech Mikołajczyk. - Z tą myślą powstał nasz nowy projekt, czyli Zarządzanie-Paliwem.pl, gdzie skupiamy się na przedstawieniu poszczególnych rozwiązań i ich zastosowań.

Znajdziemy tu narzędzia do kontroli lokalnej dla klientów indywidualnych i małych, rodzinnych firm, czujniki poziomu, monitoring zdalny dla nieco większych przedsiębiorstw oraz zaawansowane systemy pomiarowe dla fabryk i producentów rolnych.

CZYTAJ TAKŻE WOŚP 2023 na walkę z sepsą. Profesorowie: "Umiera na nią więcej osób niż na zawał"

Przykładowo Produkt Roku 2022, czyli nagrodzona podczas XXVI Międzynarodowych Targów Stacja Paliw Watchman® Flo, pozwoli na wykrywanie przecieków i przepełnienia oraz sterowanie dystrybucją płynów. - Urządzenie jest proste i wygodne w obsłudze, a dzięki aplikacji mobilnej cieszy się naprawdę dużym powodzeniem - podsumowuje Mikołajczyk.

Poszukujący bardziej zaawansowanego rozwiązania powinni rozważyć Watchman® Access - to system zapewniający pełną kontrolę nad wydawanym paliwem i płynem AdBlue. Absolutną nowością jest z kolei Watchman® Radar v2, niewielkie, bardzo precyzyjne urządzenie pomiarowe (dokładność pomiaru oscyluje w granicy +/- 1 cm), które bez wiercenia można zamontować na dowolnym zbiorniku. Produkt ma szerokie zastosowanie nie tylko na rynku paliw płynnych, ale też w przydomowych oczyszczalniach i szambach.

Solidny partner na trudne czasy

BM Solutions zdecydowanie stawia na rozwiązania kompleksowe i oprócz wcześniej wspomnianego doradztwa i projektowania prowadzącego do sprzedaży produktów i rozwiązań oferuje usługi serwisowe. – Klienci coraz częściej zdają sobie sprawę, że są one równie ważne, jak sama oferta. Oznacza to opiekę posprzedażową oraz odpowiedzialność wziętą przez sprzedawcę, że zna on dany produkt i jest gotów wspomóc klienta w przeglądach czy ewentualnych naprawach - przekonuje Mikołajczyk. - Stawiamy na zaufanie i profesjonalizm, a z doświadczenia wiem, że  to podejście naprawdę procentuje.

Instalacje wrocławskiej firmy BM Solutions i firmy Kingspan Water & Energy
Instalacje wrocławskiej firmy BM Solutions i firmy Kingspan Water & Energy  BM Solutions

Prezes firmy dodaje, że prowadzenie biznesu pociąga za sobą też odpowiedzialność. - Głęboko w to w BM Solutions wierzymy i dlatego angażujemy się w liczne akcje społeczne. Staramy się też współfinansować ciekawe projekty, w tym m.in. budowę pola do gry w dysk golfa w Wałbrzychu. Logo BM Solutions pojawi się też w tym roku na bezzałogowych samolotach udźwigowych skonstruowanych przez studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, które będą brały udział w prestiżowych zawodach SAE AeroDesign w Stanach Zjednoczonych.

Jednym z elementów odpowiedzialności w biznesie jest działalność charytatywna. - Przez lata wspieraliśmy Charytatywny Bal Walentynkowy, organizowany corocznie w Głogowie, a od kilku lat licytujemy ciekawe aukcje na WOŚP. W ubiegłym roku był to m.in, baner wyświetlany na konstrukcji stadionu Tarczyński Arena. W tym roku udało się nam wylicytować waszą okładkę, koszulkę Gwardii Wrocław oraz kilka innych przedmiotów. To w naszej ocenie najbardziej oryginalne przedmioty wystawione przez lokalne sztaby WOŚP.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem