Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szczególnie wiosną, gdy wszystko wokół kwitnie, jest kolorowo i pachnąco, a ptaki dają koncert za koncertem. Ale też latem, gdy w naszych zabetonowanych miejscowościach się gotujemy, a tam czeka kojący cień, lekka bryza.

Choć... fakt, jesienią też chce się ku naturze. Kolory stają się magiczne, zapachy nabierają intensywności, wszystko zwalnia. No dobrze, przyznaję, zimą też nasze odludzia mają czym skusić - i widokiem, i ciszą, i nawet pustką.    

Odkąd dotarło do nas, że zmierzamy ku klimatycznej katastrofie, gdy uświadomiliśmy sobie, że tracimy coraz więcej naszych lasów, łąk i ulubionych zakątków przyrodniczych, tym bardziej staramy się zwracać ku naturze, jak najczęściej w niej przebywać i - jak potrafimy - staramy się ją chronić. 

I bardzo chcemy, żeby w naszych miastach było jej jak najwięcej. Czy to parków, czy skwerów, czy lasów, czy zielonych nabrzeży. By nie ubywało, ale wręcz przybywało zielonych miejsc, bez których nie wyobrażamy sobie życia w mieście. 

Zapraszamy Was dziś do naszego plebiscytu. Wybierzmy wspólnie w głosowaniu nasze ulubione zielone zakątki. I we Wrocławiu, ale też w regionie. Wszak na Dolnym Śląsku jest w czym wybierać; górskie szlaki i kultowe na nich miejsca, doliny meandrujących rzek, ostoje dzikiej zwierzyny czy zachwycające parki. 

W ostatnich dwóch tygodniach zbieraliśmy propozycje zgłaszane przez czytelników, teraz poddajemy je pod głosowanie.   

Zaczyna się dziś i potrwa do 29 maja. Głos oddajemy na jedną propozycję z Wrocławia i jedną z Dolnego Śląska. Stawka wydaje się być bardzo wyrównana, konia z rzędem temu, kto byłby w stanie dziś wskazać zwycięzców. Zapraszamy! 

Dolny Śląsk zaprasza na rowery! #ZnajdźSwojąTrasę

Supermiasta 2022
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.