Razem z mieszkańcami Wrocławia chcemy utworzyć żywy napis ?Wałęsa?. W ten sposób zamanifestujmy solidarność z atakowanym przez prawicowych lustratorów Lechem Wałęsą.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Wiemy o sobie tyle, ile doświadczyliśmy. Dlatego robienie wielkiej sensacji ze sprawy "Bolka" bez znajomości kontekstu czasów, w których Lech Wałęsa miał dać się złamać, to zwykłe skurwysyństwo - mówił "Wyborczej" Władysław Frasyniuk.

Władysław Frasyniuk, Radosław Gawlik i Zbigniew Maćków wspierają Lecha Wałęsę i zapraszają na pl. Solny

Zapraszamy wszystkich wrocławian, którzy chcą w symboliczny sposób przeciwstawić się atakom na byłego prezydenta i dać odpór próbie kwestionowania dorobku III RP.

"Solidarni z Lechem". Dołącz do wydarzenia! [KLIKNIJ]

Prof. Roman Kołacz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego: - Nawet nie chcę czytać kolejnych doniesień na temat rzekomej współpracy Lecha Wałęsy z SB. Dla mnie mają na celu jedynie zdyskredytowanie byłego prezydenta. Żal mi go w ostatnich dniach. Doskonale rozumiem, że mógł ulec presji w latach 70., ale potem ograł całą bezpiekę. Dlatego w mojej głowie był, jest i pozostanie bohaterem. Na pewno będę obecny w sobotę na pl. Solnym.

Są z nami już ludzie wrocławskiego KOD.

- Lech Wałęsa, niezależnie od wszystkiego, pozostaje motorem zmian i bohaterem naszej wolności. Warto przyjść na plac Solny i zademonstrować, że go popieramy - mówi Barbara Borzymowska, aktywna działaczka Komitetu.

Inicjatywę wspiera szef rady miasta Jacek Ossowski: - Wałęsa był, jest i zawsze będzie dla mnie bohaterem lat 80., który przesądził o kształcie Europy i świata. Gdy widzę, jak próbuje mu się to odebrać, sięgając po kwity z lat 70., to jest mi zwyczajnie przykro. Bo robią to ludzie, którzy bardzo źle życzą Polsce. Nie liczy się jej wizerunek, lecz chęć zemsty.

Spotykamy się o godz. 12, aby ułożyć żywy napis "Wałęsa". Fotografię opublikujemy na naszej stronie internetowej i FB. Każdy z was będzie mógł ją pobrać i kolportować w świat poprzez Facebooka albo jakikolwiek inny sposób. Pokażmy, że jest nas dużo, spotkajmy się w sobotę na placu Solnym.

W sobotę w "Wyborczej" znajdziecie plakat (format A2) ze słynnym rysunkiem Lecha Wałęsy autorstwa Jacka Fedorowicza pt. "Portret nieznanego mężczyzny z wąsami - II połowa XX wieku".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem