Trwa American Film Festival

1/10

materiały prasowe SNH

W Kinie Nowe Horyzonty trwa jubileuszowa, dziesiąta edycja American Film Festival, zakończy się w poniedziałek. - Mamy fantastyczny program w tym roku - chwalił się przezd festiwalem Roman Gutek, dyrektor przeglądu. - Festiwal się rozrósł, zostanie zaprezentowana rekordowa liczba filmów, bo aż 125 tytułów, z czego 69 będzie pokazanych w Polsce po raz pierwszy.

W programie znalazło się wiele hitów ze światowych festiwali: w ten weekend obejrzeć możemy m.in. kryminał Riana Johnsona "Na noże" w gwiazdorskiej obsadzie (graja w nim Daniel Craig, Chris Evans, Jamie Lee Curtis, Toni Collette i Ana de Armas) czy "Judy" Ruperta Goolda, z Renée Zellweger jako legendarną Judy Garland. Wyświetlany będzie też "Cóż za piękny dzień" z Tomem Hanksem w reżyserii Marielle Heller, który opowiada o Fredzie Rogersie prowadzącym znany program telewizyjny mający wpływ na miliony dzieci w Stanach Zjednoczonych. Nie zabraknie klasyki: w programie znalazły się m.in. "Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli w najnowszej, finalnej wersji reżyserskiej, "Rób, co należy". filmowy manifest Spike'a Lee, "Oczy szeroko zamknięte" i "Łowca androidów" Ridleya Scotta z 1982 roku. Główną retrospektywą będzie prezentacja filmów w udziałem legendarnego Gregory'ego Pecka wybranych przez jego córkę, która jest reżyserką i producentką. Nie zabrakło sekcji konkursowych, czyli Spectrum i American Docs, w których laureatów wybiera festiwalowa publiczność. Wśród gości znaleźli się laureaci nagrody Indie Star Award, czyli producent Jan Van Hoy i aktor i reżyser Mark Webber oraz Ari Aster, autor filmu "Midsommar. W biały dzień". Po raz pierwszy festiwalowi towarzyszą spotkania literackie w galerii Studio BWA Wrocław, prowadzi je Michał Nogaś (wstęp wolny). Tematy to m.in. współczesna proza amerykańska, upadek klasy średniej i ogłupiające media. Filmem zamknięcia festiwalu będzie "Historia małżeńska" ze Scarlett Johanson i Adamem Driverem. Reżyser Noah Baumbach portretuje tu rozpadające się małżeństwo i rodzinę, która pragnie pozostać razem. Parze głównych aktorów partnerują Laura Dern, Alan Alda i Ray Liotta.

K. Wielkiego 19a.  Pełny program na www.americanfilmfestival.pl. Bilety w cenie 21 zł dostępne są w kasach kina i online.

Wszystkie zdjęcia
  • Trwa American Film Festival
  • Wroclaw Industrial Festival
  • Polska Noc Kabaretowa
  • Tommy Emmanuel w WCK
  • Bardzo mała
  • Mistrz skrzypiec
  • Muzyka na weekend
  • A może do kina?
  • Dzieje się w mieście
  • Święto Niepodległości
Więcej tematów - Wrocław
Wiadomości z Wroclawia
Magazyn Wrocław
Imprezy we Wrocławiu
Sport we Wrocławiu
Komunikacja we Wrocławiu