Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Ani Marta Lempart, ani Razem. Pierwszy wkurw był miesiące wczesniej, kiedy powstały Dziewuchy Dziewuchom we Wrocławiu i kilku miastach, a w Warszawie i kilku innych Porozumienie Odzyskać Wybór (ten sam czas, jeno nazwy inne). Najpierw Razem zorganizowało protesty w różnych miastach w Polsce, w jednym dniu. Potem pałeczkę przejęła Lempart z infrastrukturą KODu i Dziewuch, organizując Czarny Poniedziałek i dużą część (nie wszystkie) następnych wydarzeń oraz przyjmując na siebie rolę kordynatorki ogólnopolskiej. Ale żadna z tych grup nie jest autorką czy inicjatorką – te pomysły powstały wczesniej na grupach facebookowych, a te formacje jedynie je skanalizowały. Nie przypisujmy nikomu poderwania tłumów – bo ani Lempart, ani Razem nie mają takiej mocy sprawczej. to było jedynie dobre wykorzystanie energii społecznej, która wybuchła pod wpływem narastającego wkurwu.
@Karolina Zwierzyńska Hehe... wkurw z czyjej mocy sprawczej? Jedynym podmiotem mającym taką moc wku...ania jest PIS.
już oceniałe(a)ś
0
0
@Karolina Zwierzyńska Tak, pamiętam że na pierwszych, jeszcze mało licznych, demonstracjach Dziewuch na Solnym Marty Lempart nie było, były inne liderki (Monika Chałupka, Natalia Kwaśnicka, Bałazińska, itp). Jednak gdy wszystko nabrało rozpędu i znaczenia, Marta okazała się swietna, z mocnym głosem, stanowczą odwagą mówienia o naszych prawach, nie tylko na wiecach, ale i w mediach. Nie ma co się licytować kto co wymyślił, bo zamiast wspólnej walki będzie rozłam. Na korzyść PIS.
już oceniałe(a)ś
0
0
DLACZEGO TRZEBA RADYKALNIE ZMIENIĆ WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI W czerwcu 2015r. przesłałem do mediów informację dot. umorzenia przez Prokuraturę Opolską w maju 2015r. postępowania w sprawie 313 MILIONÓW nieprawidłowości przy budowie Stadionu Miejskiego (Raport NIK). Reakcja czwartej władzy (dziennikarzy) była niemalże zerowa. Jednakże, na dwa dni przed wygraniem wyborów przez PiS (23.10.2015), dostałem info z prokuratury, że sprawa została wznowiona. I jak tu nie ulec wrażeniu, że polityka za czasów Tuska miała wpływ na wymiar sprawiedliwości. Poniżej umieszczam ww. info z dn. 25.06.2015r. przesłane mediom: Szanowni Państwo! W październiku 2014r. złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza oraz zarząd spółki Wrocław 2012. Poinformowaliśmy wtedy o tym fakcie media na konferencji prasowej. Jak Państwo zapewne wiecie, podstawą do złożenia tego zawiadomienia stał się Raport Najwyższej Izby Kontroli z „Realizacji budowy oraz wykorzystania stadionu miejskiego we Wrocławiu”, która wykazała łamanie prawa i niedopełnieniu obowiązków przez urzędników Gminy Wrocław i zarząd Spółki Wrocław 2012 oraz nieprawidłowości w wydatkowaniu publicznych pieniędzy na kwotę 313,5mln zł, w tym malwersacji na ponad 69mln. Tymczasem okazało się, że w maju tego roku Prokuratura Okręgowa w Opolu umorzyła to postępowanie (sygn.: VI Ds. 8/15) w sprawie przekroczenia uprawnień i niegospodarności urzędników Miasta Wrocławia przy budowie Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, tj. o czyny z art. 231 § 1 k. k., 296 § 1 k. k. i inne. W związku z powyższym informujemy Państwa, że złożyliśmy skargę na karygodne zaniedbania prokuratora prowadzącego to postępowanie. W tej sprawie, gdzie doszło do nieprawidłowości, w tym malwersacji w wydatkowaniu publicznych pieniędzy na kwotę 313 mln zł., prokurator bez zapoznaniu się z wynikami kontroli NIK i bez przeprowadzenia jakichkolwiek czynności procesowych, odmówił wszczęcia śledztwa, pozbawiając jednocześnie zawiadamiającego prawa zaskarżenia tej rażąco kontrowersyjnej decyzji do niezawisłego sądu, choć takie prawo przysługuje mu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jednocześnie prosimy o zapoznanie się Państwa z pełna treścią naszej Skargi, w tym z jej uzasadnieniem, jak również z załączonymi do tej korespondencji kopiami dokumentów, w tym rażąco kontrowersyjnego umorzenia postępowania. Liczymy na Państwa wsparcie, albowiem ta sprawa, w sposób szczególny, wymaga nadzoru Mediów oraz Waszego komentarza. Z poważaniem Waldemar Bednarz (Kukiz’15) ……
@franiufraniu po pierwsze: nie radykalnie, tylko mądrze - radykalnie to robi PIS, a łamanie prawa przy tworzeniu prawa to bezprawie i bezprawne potem prawo. po drugie: dziennikarze, jak pan sam słusznie zauważył, to "czwarta władza" - co w zamyśle ma oznaczać, tę czwartą obok trójpodziału, czyli równie niezależną (wolność słowa) - taki jakby czteropodział po trzecie: system zadziałał i prokurator w końcu zareagował. Domyślam się, że chodzi Panu o opóźnienie oraz że miało to miejsce przed wygranymi wyborami, więc proszę zauważyć, że przed wyborami nie był znany wynik wyborów ani tym bardziej czy ktoś uzyska większość samodzielną, więc i prokurator tego nie mógł wiedzieć i raczej poczekałby jeszcze te dwa dni, żeby sprawą się zająć, bo do utworzenia rządu też upływa pewien okres czasu i nikt by mu do tego czasu nie nakazał ani nie rozliczył, bo zarzucić opieszałość to i tak by mu nowy prokurator mógł za te całe dwa lata po czwarte: Tusk, po wygraniu wyborów, naprawił patologię, jaką była polityczna prokuratura odziedziczona po PISie i całkowicie odseparował od polityków, pomimo że mu utrudniali wiele razy życie i rządy - prokuratura była niezależna właśnie od Tuska i innych polityków. Tusk rozumie demokrację - no chyba, że 27 narodów się myli wybrawszy go na drugą kadencję. Z poważaniem Zwyczajny Obywatel
już oceniałe(a)ś
0
0
Jarosa też kiedyś poparł.
@krasnaladamu na szczescie tylko raz i ostatni (o ile to nie fejk njus)
już oceniałe(a)ś
0
0
Co za bzdura, od kiedy to niby Marta Lempart jest inicjatorką Czarnych Protestów? To Partia Razem je rozpoczęła. Przestańcie kłamać.
@mgol I znowu po Polsku kłucimy się bo ten czy tamten zaczął.. wazne ,ze się udało .Czy Oni potrzebują takiego poklasku.Robili bo czuli taka potrzebę.Tak trzymać młodzi , wspaniali.gratulacje.
już oceniałe(a)ś
0
0