Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Piękne budynki. szkoda, że ludzie nie doceniają tego, co mają. Muszą wyjechać do Szwajcarii, żeby nauczyć się własnej architektury.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  "W latach 70. XIX w. przerabiała około 0.60 tysięcy ton buraków na dobę." Rety, kto to pisał?Chyba jakiś nieuk totalny nieczytający co kopiuje i wkleja. Nie może być "W latach 70. XIX w. przerabiała około 600 ton buraków na dobę."? Yntelygentny inaczej w redakcji :-DDDDDDD I tyle ...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  A gdzie na swiecie pozostawiono paskudne gazownie ? Jak poniemieckie to ładne ? Jak te krasnale ogrodowe
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  Za zniszczenie młynów św. Klary odpowiada osobiście Marian Czuliński.
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  Stare rudery, niemieckie rzeźnie, cukrownie, budynki kolejowe i jakieś hangary powinny stać wiecznie i być starannie odbudowywane i odnawiane z szacunkiem po wsze czasy. Budowle paskudne, utylitarne i przygnębiajace, jak całą architektura niemiecka. Co za oszołomstwo.
  @hr.kalashnikoff Tak jak zachwyt nad pokracznymi poniemieckimi ruderami we Wrzeszczu i w Sopocie. Tak sie maja do ladnych domow jak niemieckie krasnale ogrodowe do rzezb w Luwrze
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Na tym polega KAPITALIZM o ktory walczylismy. Wszystko co panstwowe bedzie zaniedbane i niedofinansowane, a wszystko co prywatne musi robic pieniadze. Zburzenie starego budynku i wybudowanie nowego jest znacznie tansze, niz ratowanie starej budowli. To co np. Amerykanie zrobili z najpiekniejsza stacja kolejowa Penn Station w Nowym Jorku, wola o pomste do Nieba. Na miejscu stacji, ktora byla ogromnym palacem z piekna kolumnada, wybudowali wiezowiec, Madison Square Garden...... bo teren byl atrakcyjny, a nie bylo przepisow o ochronie zabytkow. Firmy budowlane zburza wszystko, nawet piramidy Egipskie, jezeli beda mogly na tym miejscu wybudowac cokolwiek nowego i na tym zarobic.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "o które nikt o nie nie zadbał, nie uznał, że warto je ratować", no to dobrze, że je zaorano, po co to trzymać stare budynki, skoro wszyscy mają je w d**ie? :) "Bo to zabytek proszę pana" - no właśnie życie zweryfikowało - wszyscy mają te zabytki w d**ie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  5