Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A Strachocińska to już poza Wrocławiem? No tak, szkoda było psuć i tak fatalne statystyki bo jeszcze by się okazało, że jesteśmy w Korei Północnej
  @Wincenty Kadłubek Statystyka i tak jest poprawiona. Zwróć uwagę, ze pomiary korków rano odbywały się od 7:30 do... 9:30. O 9:30 większość ludzi już dawno siedzi w pracy/szkole a ulice są puste, więc wynik nie jest tak tragiczny. Gdyby badania prowadzono w g. 7:30-8:30, kiedy jeździ większość ludzi, wynik byłby znacznie gorszy.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @Wincenty Kadłubek Leśnica im też się nie zmieściła na mapie, a to jest koszmar nawet przy wyłączonych światłach.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Psie Pole i Wrocław Strachocin-Wojnów nie istnieje, to tylko stan umysłu i permanentnego zakorkowania ;-)
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  Ja rozumiem kroki w zabytkowym centrum, na trasach wylotowych. Ale na Klecińskiej i obok Jeziorańskiego?? Na nowej trasie z kosztownymi wiaduktami?? Poza gęstą zabudową?? Jak można doprowadzić do korków na obwodnicy wokół centrum, której jedynym celem jest... rozładowywanie korków??
  już oceniałe(a)ś
  10
  3
  Władze Wrocławia się takimi "pierdołami" jak komunikacja nie zajmują. Wolą wydawać kasę na megalomańskie i przynoszące straty inwestycje typu Stadion na 40 000 kibiców na którym rzadko jest więcej niż 10 000 kibiców a na ostatnim meczu było niecałe 5 000 na Narodowe Forum Muzyki które jak już zostanie przez wszystkich zwiedzone też będzie świeciło pustkami i generowało straty, Na World Games po którym zostanie masa obiektów z których prawie nikt nie będzie korzystał itd. Na budowę torowisk tramwajowych, parkingów typy P&R na obrzeżach miasta, na dokończenie obwodnicy śródmiejskiej itd kasy nie ma.
  już oceniałe(a)ś
  8
  3
  Wybrali.ście Dutkiewicza. Korki będą coraz większe, ci idioci z urzędu miasta dalej je spiętrzają. To Wasz wybór, wrocławianie.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Pewnie mnie tu shejtują, ale i tak swoje powiem. Otóż uważam, że głównym powodem powstawania korków jest niekontrolowany przyrost liczby samochodów jeżdżących po mieście. Coraz więcej samochodów mają stali mieszkańcy Wrocławia (znam rodziny, gdzie są 3 osoby i 3 samochody), wiele jest rodzin świeżo przybyłych spoza miasta - obowiązkowo z samochodem lud dwoma, studenci a zwłaszcza studentki tez masowo sprowadzają swoje auta na czas studiów. Mało kto chce korzystać z komunikacji zbiorowej czy roweru. Owszem KZ jest fatalna, to drugi główny powód korków we Wrocławiu. Ale takiej ilości samochodów nie wytrzymałby Wrocław nawet, gdyby był niemiecki. Ciekawostka: w Berlinie jest 2 razy mniej samochodów na 1000 mieszkańców!!
  @indywidualismus Aha, a ja znam rodzinę 3-osobową która ma sześć samochodów i jeździ wszystkimi naraz.
  już oceniałe(a)ś
  7
  12
  @indywidualismus A co to jest "niekontrolowany przyrost ilości samochodów"? W jaki sposób chciałbyś go kontrolować? I jeszcze jedno: pamiętaj, że o korkach nie decyduje ilość zarejestrowanych samochodów, tylko ilość samochodów w ruchu. Ja mam 4 samochody, ale żadnym z nich do pracy nie dojeżdżam. I skąd inofrmacja, ile we Wrocławiu przypada aut na mieszkańca? Chętnie bym się dowiedział, kto dysponuje taką wiarygodną bazą danych?
  już oceniałe(a)ś
  7
  9
  @indywidualismus Najpierw KZ, potem znikną samochody.. nie odwrotnie. Dla mnie różnica między samochodem a KZ to 30 minut rano i 20 minut popołudniu, w tym 10 min piechotą w różnych warunkach pogodowych, nie liczę czekania na tramwaje które jeżdżą jak im się podoba... MINIMUM 50 minut dziennie w kieszeni. Wybacz, ale co to za wybór? Twoja ciekawostka jest fajna, ale komunikacja w Berlinie to cudo. Tam pewnie sprzedałbym samochód.
  już oceniałe(a)ś
  8
  7
  @indywidualismus Powielasz kłamstwa dot. ilości pojazdów. Podaj źródło i dane z podziałem na pojazdy w leasingu, ciężarowe itd. Zobaczymy ile we Wrocławiu jest "maluchów" które są w rejestrze bo źle działający system ich nie wykasował. Jakbyś pojeździł po świecie to byś zauważył jakie drogi mają miasta wielkości Wrocławia.
  już oceniałe(a)ś
  6
  7
  @indywidualismus Porównywanie Wrocławia do jakiekolwiek miasta tzw. Zachodniej Europy - to tak jak porównywanie Pawlakowego cepa do Zenkowego Bizona. Tam jest komunikacja miejska, a we Wrocławiu jej nie ma.
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  @indywidualismus Nie o hejt chodzi ale o myślenie.... Tępo podajesz ilość aut na 1000 mieszkańców ale czy próbowałeś mieszkać w Berlinie? Ja tak, rok. Komunikacja miejska w tym mieście w porównaniu z wrocławską to jakbyś porównał słonia do komara. Tego się w ogóle nie da porównać. Za korki we Wrocławiu ODPOWIADA RAFAŁ DUTKIEWICZ i jego przypupasy. Nie ma kasy na inwestycje w komunikację miejską i w przebudowę układu komunikacyjnego. Dutkiewicz i kolesie wydają TWOJE PIENIĄDZE na niezliczone imprezy wizerunkowe, setek milionów na to wydanych się nie doliczysz. Miliard na stadion, pół miliarda na NFM, dwieście baniek na World Games, ponad sto baniek na ESK, idiotyczne zakupy za grube miliony zdjęć Marylin, wystawa plakatów w ramach zamiast obrazów za kolejne miliony, kretyńska przebudowa przejścia świdnickiego za kolejne miliony itd. Ten satrapa uważa, że jesli wmaluje wszędzie ścieżki rowerowe to pół miasta wsiądzie na rowery. Sam z Ramiszowa jednak dojeżdża autem, za TWOJE PIENIĄDZE, rozbił też inny służbowy samochód na zakazie ruchu, jaki sam ustanowił. Wybraliście go jednak, to wam kompletnie zadłuży i sparaliżuje komunikacyjnie miasto.
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  @indywidualismus Byłeś w Berlinie? Jeździłeś ich KZ? Wątpię bo wtedy wiedziałbym, że między tym miastem a naszym w tej materii jest przepaść cywilizacyjna. Gdyby we Wrocławiu była taka komunikacja zbiorowa jak w Berlinie z miejsca bym się na nią przesiadł. I co to ma znaczyć "niekontrolowany przyrost"? Chcesz samochody reglamentować? A może patrole obywatelskie "kasujące" nadliczbowe auta? To może reglamentujmy też od razu motory, ciężarówki i tiry, autobusy itp.? A może też rowery i wózki? A co tam, reglamentujmy też mieszkańców max 3 osoby na mieszkanie. Wtedy to dopiero będzie luz na drogach...
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @indywidualismus za korki odpowiadają samochody, tu się zgodzę. Jednak porównanie z Berlinem, aby było uzasadnione, musi też brać pod uwagę komunikację miejską - a wrocławska do berlińskiej nie ma startu. Słowo kluczowe - metro.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dla jasności: odpowiedzialnym za zakorkowanie miasta jest Rafał Dutkiewicz.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  We Wrocławiu zatajono i nie pokazano korków poza centrum! Drogi dolotowe są zakorkowane jeszcze bardziej! Gdzie jest Kosmonautów, Strachocińska, Królewiecka czy Sułowska? Tam srednia prędkość spada po niżej 5 km na godzinę w szczycie!!!
  już oceniałe(a)ś
  4
  2