WrOpenUp

4/7

Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta

- Miasto może bardzo wiele zyskać na integracji mieszkańców z osobami z różnych kultur, religii czy narodowości. Wrocław ma problem z ksenofobią i rasizmem. Negatywną atmosferę wytwarzają niepotrzebne konflikty i nieporozumienia. Najważniejsze jest wypracowanie wśród młodych osób ogólnej wrażliwości, dzięki której więcej ludzi bardziej otworzy się na dialog i komunikację - twierdzi Oliwia Tarasewicz-Gryt, jedna z założycielek fundacji WrOpenUp.

22.06.2013 Wroclaw. Wice prezydent Wroclawia Anna Szarycz wreczyla nagrody podczas gali finalowej festiwalu Wropen Up w kinie Nowe Horyzonty Fot. Maciej Swierczynski / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: Wropen UpWrOpenUp to autorski program kilkorga wrocławian, którym przeszkadzają przejawy rasizmu i ksenofobii. Do współpracy nakłonili gigantów biznesu - m.in. Google, HP i IBM - i z ich pomocą stworzyli od podstaw program antydyskryminacyjny. - Chcemy pokazać, że warto poznawać różnych ludzi. Wystarczy tylko chcieć z nimi rozmawiać - mówi Oliwia Tarasewicz-Gryt. - Nie walczymy z nietolerancją, chcemy pokazać, że otwartość na inność jest wartością.

22.11.2012 WROCLAW , JACEK SUTRYK PODCZAS KONFERENCJI PRASOWEJ WROPEN UP PRZY PLACU DOMINIKANSKIM 6 FOT. MACIEJ SWIERCZYNSKI / AGENCJA GAZETA Licealistów i gimnazjalistów w grupach cztero- lub pięcioosobowych zapisywali nauczyciele. Projekt obejmie praktyczne warsztaty dla uczniów i nauczycieli prowadzone przez ekspertów z wyższych uczelni i międzynarodowych trenerów.

Wszystkie zdjęcia
  • Gimnazjaliści zamalowali wulgarne napisy
  • Edukacja w miejscach pamięci
  • WrOpenUp
  • Dzieci z Nadodrza i romskiego koczowiska malują mural
  • Przeciw obojętności ignorancji