Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Porównywanie CAŁYCH UCZELNI to jak porównywanie "w którym zoo są większe zwierzęta" przez porównanie średniej masy słoni i świnek morskich. W przypadku politechnik, SGH, uczelni medycznych to jeszcze ma jakiś sens, ale w przypadku uniwersytetów należałoby brać pod uwagę jeśli nie kierunki studiów, to przynajmniej wydziały. Zapewniam, że po informatyce na Uniwersytecie Warszawskim można zarobić, a że średnią dla uczelni obniża kilka innych wydziałów, to informatykom w niczym nie przeszkadza.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  a ile się zarabia będąc absolwentem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ? Przecież założycielem, kanclerzem i właścicielem tej szkoły jest jeden z bardziej sprawnych 'businessmenów' w Polsce....
  już oceniałe(a)ś
  15
  2
  Piękny ranking. Piękne uczelnie. Miejsca od pięćsetnego w dół, w światowych rozgrywkach. Koziołek Matołek były dumny.
  już oceniałe(a)ś
  9
  2
  No dobrze, a kto zlecił tym Sedlakom to badanie i ile za to zapłacił? I czemu służą takie badania? To chyba kolejny krok w ogłupianiu narodu różnymi sondażami.
  @jazzina2 Takie badania mogą pomóc uczniom szkół średnich w wyborze studiów (a przedtem - wyborze przedmiotów maturalnych). Żeby z góry wiedzieli, co wybierają, idąc na kulturoznawstwo w Pcimiu. Uczniowie powinni jak najczęściej słyszeć, że opłaca się uczyć przedmiotów ścisłych, bo po politechnice jest dobrze płatna praca. Inna sprawa, że powinno się robić rankingi dla kierunków studiów czy chociaż wydziałów. UW jest niby w środku, tymczasem część wydziałów byłaby w czołówce, a inne daleko poza pierwszą dziesiątką.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0