Borzygniew. Zalew Mietkowski

1/4

Dariusz Łuciów

Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim to chyba jeden z najbardziej popularnych kierunków wrocławian, jeśli chodzi o weekendowe i wakacyjne wypady nad wodę. Wszystko za sprawą lokalizacji - to niewiele ponad pół godziny drogi samochodem z Wrocławia (by tam dojechać, kierujemy się w stronę Bielan Wrocławskich, następnie zjeżdżamy na autostradę A4, a tam do celu poprowadzą nas już znaki).

 

Borzygniew, Zalew Mietkowski, hit, Tygodnik

 

Zalew Mietkowski to nie tylko świetne miejsce do plażowania, ale także do aktywnego spędzania czasu i uprawiania sportów wodnych - żeglowania, windsurfingu oraz kitesurfingu. Warunki ku temu są bardzo dobre, bowiem położenie pod masywem Ślęzy wpływa na korzystne warunki wiatrowe.

Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu wodnego (wypożyczenie kajaka - 14 zł/h, wypożyczenie łodzi żaglowej - 30-35 zł/h, 120-140 zł/dzień, wypożyczenie łodzi wiosłowej - 12 zł/h, 50 zł/dzień, wypożyczenie roweru wodnego - 25 zł/h, 120 zł/dzień, Wypożyczenie motorówki - 60 zł/h) oraz szkoła windsurfingu.

 

Borzygniew, Zalew Mietkowski, hit, Tygodnik

 

Do Borzygniewa można przyjechać na jeden dzień, zostać tu na weekend, a nawet dłużej. Do dyspozycji gości są bowiem kemping, pole namiotowe, kwatery do wynajęcia, obszerny parking oraz bar na plaży.

 

Borzygniew, Zalew Mietkowski, hit, Tygodnik

Wszystkie zdjęcia
  • Borzygniew. Zalew Mietkowski
  • Maniów. ''Plaża na cyplu''
  • Paniowice. ''Kopalnia Wrocław''
  • Bielawa. Zalew ''Sudety''