Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Plac Społeczny. Teraz stoi w tym miejscu Narodowe Forum Muzyki" - chyba plac Wolności.
  już oceniałe(a)ś
  45
  1
  Tytuł artykułu sugeruje zestawienie - zestawienia brak. Zlepek nijakich zdjęć. Zwłaszcza zdjęcia z budowy nic nie wnoszą.
  już oceniałe(a)ś
  42
  2
  Polska w ruinie. :)
  już oceniałe(a)ś
  32
  3
  Takie zdjęcia pokazują tylko ile było trawników i terenów zielonych we Wrocławiu. A teraz galeria galerią pogania i pełno betonu.
  @saldek to były dzikie trawniki po nieodbudowanej zabudowie przedwojennej. Miasto to ma do siebie, że się w nim stawia budynki, a nie pola.
  już oceniałe(a)ś
  14
  7
  Nie pamiętam giełdy na Legnickiej?
  @miro72 Okolice ul. Długiej pamiętam.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @sobolek Na miejscu TGG
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @tom.n Na miejscu TGG to był targ - przeniesiony teraz na Świebodzki. Tam autami nie handlowano. Widać, że słoik pisał artykuł.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Pamiętamy też zadłużenie w wysokości 500mln, obecnie ponad 3.3mld... ale o tym media nie wspominają. Żyjecie pomnikami jakie stawia dla nas dudi. Pomnik sportu, pomnik muzyki, za chwilę kolejny pomnik Marylin Monroe itd. Szkoda, że nikt w mieście nie myśli, aby te pomniki na siebie zarabiały.
  @dynia71 Nie wysokość zadłużenia jest istotna a jego stosunek do zarobków. Jak masz z czego spłacać to możesz stosować dźwignię i wydawać na kredyt. Jak podasz jakie w tedy były dochody miasta a jakie są dziś to porównamy. Ustawa o finansach publicznych ma zapisane progi ostrożnościowe, które są bardzo ostre. Jeżeli nie są zagrożone, to nie ma obaw.
  już oceniałe(a)ś
  7
  5
  @dynia71 1mln zainwestowany to 3 mln dotacji z UE. Wóz albo przewóz !
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @dynia71 Z tym zadłużeniem, to jest taka pisowska retoryka. Jak się zarabia 1500 zł to rata 500 i kredyt na 100000 to jest wielkie obciążenie. Jeśli się zarabia 15000 zł, spłaca się po 1500 zł i ma się kredyt 500000 to nie jest to wielki problem. Po drugie jak się nie zadłużać na miejscu magistratu, z bieżących przychodów nie da się zrealizować wszystkich inwestycji, które są miastu potrzebne, te znowu przyciągają inwestorów, tworzą nowe miejsca pracy i koniec końców przynoszą miastu wymierne korzyści.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  problem z długami Wrocławia jest taki że progi ostrożnościowe nie obejmują spółek miejskich, w których Dutkiewicz regularnie upycha kolejne miliardy zadłużenia.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Co się nie zbuduje zawsze ktoś znajdzie jakieś ale..... Częściowo mogę się zgodzić z ikar.ka co do zdjęć nie dokońca są trafione w dużej mierze koncentrują się na inwestycjach prywatnych typu Sky Tower i galerie handlowe. Moje TOP 10 ostatnich lat 1-Stadion Miejski 2- AOW z Mostem Rędzińskim 3-Nowy Terminal Lotniczy 4- Modernizacja dworca PKP 5- Obwodnica wschodnia, 6- Szpital Wojewódzki 7-Forum Muzyki, 8-Rozbudowa ZOO 9 - EiT, 10 - S8
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  Generalnie większość tych miejsc wyglądała znacznie lepiej. W niektórych rosły normalne drzewa (zamiast jakiś ostrzyżonych pseudodrzewek w donicach), widok nie był tak zawalony reklamami bijącymi po oczach, jakimi oblepione są tandetne hale nazywane galeriami. Mniej było kiczu, wszystko bardziej dla ludzi i na ludzką skalę. Na Grunwaldzie był klimatyczny bazar z warzywami, kwiatami, można było kupić coś od działkowców czy zbieraczy grzybów i jagód.
  już oceniałe(a)ś
  15
  5