Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Policjanci kryminalni z Jeleniej Góry od lutego zebrali dowody, które pozwoliły na zatrzymanie 18 mieszkańców jednej z podjeleniogórskich miejscowości, w wieku od 21 do 29 lat, w związku z kradzieżami samochodów oraz handlem narkotykami. Jak ustalili policjanci, mężczyźni ukradli z terenu powiatu jeleniogórskiego i lubańskiego co najmniej 42 auta różnych marek, najczęściej obcokrajowcom. Potem części aut sprzedawali na giełdach samochodowych w całym kraju oraz poprzez paserów.

Natomiast 11 członków grupy zatrzymano za handel narkotykami. Podczas przeszukania ich mieszkań i pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli ponad 100 porcji amfetaminy, ponad 40 porcji marihuany , kilkanaście tabletek ekstazy wagę elektroniczną służącą do dzielenia narkotyków na porcje oraz liczne przedmioty służące do kradzieży pojazdów.

Czterej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, sześć osób objęto policyjnym dozorem, a dwie osoby i tak już siedzą za inne przestępstwa.

- W tej sprawie przewidywane są kolejne zatrzymania - informuje kom. Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.