Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
- Nad lepszym Wrocławiem będziemy pracować do 2018 r. Ja w tych wyborach startować nie będę. Może poprę jednego z kandydatów, ale poza tym oceniać ich nie będę - zapowiedział Rafał Dutkiewicz w sali sesyjnej Nowego Ratusza.

- Wrocław jest miastem wspaniałym, są w nim jednak napięcia. Często nadmierne i niepotrzebne. Wrocław, jak Polska, potrzebuje odnowy kulturalnej, społecznej i politycznej - wyjaśniał Dutkiewicz w wystąpieniu. Wcześniej wygłosił miniexpose dotyczące spraw tolerancji i ekologii. - Cenię otwartość, tolerancję, szacunek, szacunek dla mniejszości etnicznych, religijnych, seksualnych. Wrocławianie o tym wiedzą. Cenię otwartość na dyskusję i inne światopoglądy. Są jednak granice tolerancji. Nie wolno tolerować rasizmu, nienawiści i nacjonalizmu - mówił.

Pełna treść oświadczenia Rafała Dutkiewicza

Prezydent chwalił też Europejską Stolicę Kultury. - Mieszkam we Wrocławiu od kilkudziesięciu lat, tutaj zakończyłem studia. Nie widziałem tak gęstego i wspaniałego roku jak rok 2016 r. Jestem dumny ze swojego miasta. Jestem dumny z tego, że ESK było wspaniałym początkiem. Ciąg dalszy wyznaczymy ekologicznym, zielonym rozwojem miasta, czego symbolicznym akcentem jest aplikacja do Zielonej Stolicy Europy - mówił prezydent Dutkiewicz.

CZYTAJ TAKŻE: Komentarze polityków po decyzji Rafała Dutkiewicza

CZYTAJ TAKŻE: Wywiad z Rafałem Dutkiewiczem"Biznesmen, naukowiec, niedoszły poseł. Kariera Dutkiewicza"


Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.