Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Wrocławianie biorą udział w ogólnopolskiej akcji "Fryzjerzy dla WOŚP", która jest organizowana już po raz 11. W niedzielę, w dniu 24. finału, fryzjerzy będą pracować charytatywnie na rzecz Orkiestry. Klienci za dowolną usługę - strzyżenie, farbowanie, czesanie - wnoszą opłatę według regularnego cennika. Można też zapłacić więcej, a cały dochód trafi do orkiestrowych puszek.

- To niesamowite, że można usiąść na fryzjerskim fotelu, stać się piękniejszą albo piękniejszym, a jednocześnie wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - mówi Jurek Owsiak.

We Wrocławiu do WOŚP-u przyłączyło się pięć zakładów fryzjerskich z różnych części miasta. - 16 lat temu urodziłam dziecko, już wtedy było diagnozowane na owsiakowym sprzęcie. Podoba mi się idea niesienia pomocy słabszym, także ludziom starszym, dlatego od wielu lat gram z Orkiestrą - mówi Agnieszka Gajda-Juzak, właścicielka salonu Hair Designer.

Aby skorzystać z usług fryzjerskich w finałową niedzielę, trzeba zadzwonić i umówić na konkretną godzinę. - Można też przyjść nie korzystając z usług. Mamy przewidzianą herbatę, ciasto, zawsze też organizujemy loterię, gdzie każdy los wygrywa oraz aukcję - mówi pani Agnieszka. W jej zakładzie można wylicytować m.in. voucher na sesję fotograficzną o wartości 500 zł czy firmowe koszulki z logo WOŚP. Fanty na licytacje, w tym wino i złote serduszko, przekazali również stali klienci salonu fryzjerskiego.

W ubiegłorocznej akcji "Fryzjerzy dla WOŚP" w salonach fryzjerskich w całej Polsce udało się zebrać 125 tys. złotych, a we wszystkich dotychczasowych finałach - ponad 1,3 mln złotych. - Gdyby tylko czas i włosy mi pozwoliły, sam odwiedziłbym każdy z tych orkiestrowych salonów - zaprasza Jurek Owsiak.

Fryzjerzy, którzy zagrają dla WOŚP

Salon Fryzjerski "NEW LOOK HAIR"

ul. S. Żeromskiego 45

787 906 714

Pracownia Fryzur "WIERZBICKI"

ul. Św.Mikołaja 61-62/2

501 269 300

HAIR DESIGNER

ul. Inżynierska 51/1

509 128 168

Salon Fryzjerski Mona Lisa

ul. Kamieńskiego 227/U2

508 140 547

Salon Fryzjerski Anna Volkova

ul. Armii Krajowej 8c/1

509 522 302

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.