Wrocławska nauczycielka napisała list otwarty do prezesa Kaczyńskiego w obronie gorszego sortu. - Przychodzili do mnie uczniowie, a nawet rodzice z kwiatami. Byli też tacy, dotąd aktywni na lekcjach, - którzy zamilkli, wyraźnie na mnie obrażeni -...
Na planie "Lotnej" bywało niebezpiecznie, ale najważniejsze było, że Andrzej pozwalał nam wszystkim czuć, że każdy z nas jest ważną cząstką tej opowieści.
Wieniawski rzucił Breslau na kolana 150 lat temu, laureaci konkursu, któremu patronuje, zrobią to 25 października w NFM. Jeszcze nie znamy ich nazwisk, bo konkurs trwa, ale wiadomo, że usłyszymy mistrzów.
Skupianie wzroku do "bliży" - jak to określamy - stymuluje do nasilenia krótkowzroczności, stąd coraz więcej młodych osób z tą wadą wzroku - przestrzega Bartłomiej Markuszewski, wrocławski lekarz okulista.
Spacerujemy po modelowym osiedlu, na które jeszcze w tym roku będą mogli wprowadzić się modelowi mieszkańcy.
- Jasne, że się zastanawiam, po co dzisiaj latać w kosmos. Sądzę, że nie chodzi tylko o lot na Marsa czy postawienie bazy na Księżycu. Gdzieś od zarania ludzkości jakaś myśl każe nam szukać następnego domu - mówi gen. Mirosław Hermaszewski, który 41...
Trudno uwierzyć, że w piątek zaczyna się sezon symfoniczny w NFM, bo przecież sala koncertowa prawie nigdy nie pustoszeje. Ale skoro najważniejszy w każdym działaniu jest początek, więc warto go celebrować. Nie raz, a przynajmniej trzy.
Wrocław jest wprawdzie rodzaju męskiego, ale bez kobiet dawno by zginął. O czym warto pamiętać na spacerze śladami ciekawych wrocławianek.
To niesprawiedliwe, że ocenia się Lwów jako miasto zbudowane za czasów Austro-Węgier, a przecież najbardziej intensywny rozwój przypada na czasy II RP. Nowe budynki, nowe gmachy użyteczności publicznej, nowa infrastruktura.
Dzięki projektom z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego udało się już w mieście zmienić naprawdę wiele, w tym politykę dotyczącą rowerów i parków.
Może Wrocław wcale nie musi być stolicą start-upów z branży ICT, może powinien się skupić właśnie na współpracy z nauką? - zastanawia się współautorka raportu o polskich start-upach
- Naszymi umysłami rządzą dziś Google i Facebook, więc gdy mówimy innowacje - myślimy IT. Innowacyjność przyszłości tkwi jednak w komercjalizacji badań naukowych - przekonuje Tomasz Gondek z firmy Saule Technologies.
- Docierały do mnie przerażające informacje; historia zniszczonego romskiego koczowiska na Kamieńskiego, relacja ze spalenia kukły Żyda w Rynku. Nagle to wszystko, z czym - wydawałoby się - nieodwołalnie się pożegnaliśmy, realnie, groźnie wraca. I...
CZARNY PROTEST. Kiedy zakładałem na Facebooku wydarzenie - ogólnopolski strajk kobiet, nie miałem wielkiego przekonania. Ale gdy nazajutrz rano zobaczyłem 62 tysiące udostępnień, zrozumiałem, że przez noc urosło to do wydarzenia roku w Polsce
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.