18 lat temu zniknęli nam z ekranów telewizorów

22 czerwca 2001 r. w programie TVP 1 wyemitowano ostatni odcinek programu „Z kamerą wśród zwierząt”. Program przyrodniczy, w którym Gucwińscy byli gospodarzami, powstawał od stycznia 1971 r. Każdy odcinek trwał do 25 minut. Zdjęcia kręcone były we wrocławskim zoo, a prowadzący specjalnie dla telewidzów opisywali codzienne życie i zwyczaje różnych gatunków zwierząt. Audycja „Z kamerą wśród zwierząt” zdobyła dwa Wiktory i dwa Złote Ekrany.

Domowe zoo

Ale dziś Gucwińscy wcale się nie nudzą. Dużo czasu poświęcają pracy nad książką. Mają też mnóstwo roślin, które wyhodowali z małych szczepek. Pani Hanna jest pasjonatką kaktusów, bo – jak mówi – to taka roślina niespodzianka, nigdy nie wiadomo, kiedy zakwitnie.

Poza tym, co nie zaskakuje nikogo, kto choć trochę ich zna, w swoim domu na Biskupinie mają małe zoo. I choć w domu i przy zwierzętach od kilkunastu lat pomaga im pani Basia, pracy jest mnóstwo. Są tu bowiem koty, które niezbyt ufają obcym, ale po dłuższej chwili zaczynają podchodzić coraz bliżej.

Pozostało 85% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej