Za czas strajku nauczyciele nie dostają pensji – tydzień protestu to nawet kilkaset złotych straty. Forum Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego otworzyły konto, na które można wpłacać pieniądze, by wesprzeć strajkujących nauczycieli. Związkowców zainspirował do tego komentarz publicysty „Wyborczej” Wojciecha Maziarskiego. Z pomocy funduszu będą mogli skorzystać ci, którzy nie należą do ZNP i FZZ. Numer konta do wpłat: 13 1240 5934 1111 0010 8960 6877. Dlaczego warto wesprzeć nauczycieli? Piszcie: listy@wyborcza.pl

Zakończyły się egzaminy gimnazjalne, ale to nie koniec bólu głowy dla dyrektorów szkół. W poniedziałek do egzaminu przystąpią ósmoklasiści, a w komisjach po raz kolejny zasiądą rodzice uczniów, księża i zakonnice.

- Byłam na egzaminie gimnazjalnym, w poniedziałek idę na test ósmoklasisty, a jeśli zajdzie potrzeba, to również na maturę. Prowadzę niepubliczne przedszkole i wspieram strajk nauczycieli - mówi jedna z nauczycielek, która zasiadała w komisji w SP nr 9 we Wrocławiu. I dodaje: - Szkoły na własną rękę organizują skład komisji, rozpuszcza się wici i podaje dalej informacje pocztą pantoflową. Kuratorium nic zrobić nie może, bo chętnych za bardzo nie ma. 

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej