– Transport publiczny we Wrocławiu to dla mnie priorytet na najbliższe lata. Zależy mi na podnoszeniu standardu komunikacji miejskiej. Dlatego też zapowiedziałem szeroki pakiet inwestycyjny – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Sutryk: – W najbliższych latach miasto planuje przeznaczyć ponad miliard złotych na tramwaje, autobusy i zajezdnię. Chciałbym, aby mieszkańcy Wrocławia byli zadowoleni z komunikacji miejskiej i jeszcze częściej z niej korzystali 

Wszystkie autobusy pojawią się na wrocławskich ulicach już jesienią tego roku. Są niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, monitoring, system informacji pasażerskiej z monitorami wewnątrz pojazdu oraz gniazdka do ładowania smartfonów przez USB. Pojazdy pomieszczą 40 osób na fotelach, mają też 102 miejsca stojące.

– Model Mercedes-Benz Citaro 2 ze swoim komfortem i bezpieczeństwem z jednej strony i doskonałymi właściwościami użytkowania z drugiej, odpowiada na wymagania zarówno pasażerów, jak i operatora pojazdów – zapewniał Artur Konarski, prezes firmy EvoBus Polska, która dostarczy autobusy.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej