Podległa marszałkowi Dolnośląska Służba Dróg i Kolei w środę otworzyła oferty w przetargu na budowę dwuipółkilometrowego fragmentu Wschodniej Obwodnicy Wrocławia od ul. Grota-Roweckiego do ronda w Żernikach Wrocławskich. To część południowego obejścia miasta, która budziła wielkie kontrowersje m.in. wśród mieszkańców Wysokiej w gminie Kobierzyce.

Wschodnia Obwodnica Wrocławia. Ratowanie unijnej dotacji

W ubiegłym roku władze województwa zdecydowały o realizacji tego zadania etapami – w pierwszej kolejności miał zostać wykonany właśnie ten dwuipółkilometrowy fragment WOW. Urzędnicy uzasadniali to przyspieszeniem budowy i ratowaniem unijnej dotacji, która przez brak jakichkolwiek działań mogła przepaść.

DSDiK w kwietniu ubiegłego roku zaczęła szukać firmy, która – jak zakładał plan – od czerwca zacznie przygotowywać projekt i budowę zakończy do 2020 r. Harmonogram okazał się nierealny, bo terminy otwarcia ofert przesuwano: z czerwca na lipiec, z lipca na sierpień, z sierpnia na wrzesień, potem na październik i listopad. Oferty ostatecznie zostały otwarte w środę 20 lutego. Jakie stawki przyniosły?

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej