[AKTUALIZACJA] Pozwany przez Magdalenę Frasyniuk Roman Sklepowicz nie ma zamiaru przepraszać za swoje słowa - CZYTAJ WIĘCEJ

Sklepowicz to prawnik, szef powołanego przez siebie Stowarzyszenia Osób Poszkodowanych przez System Bankowy i Prawny, do pewnego czasu częsty gość mediów „dobrej zmiany”. Występował m.in. jako ekspert w TVP Info i w programach Elżbiety Jaworowicz.

Jak ujawnił swego czasu na Twitterze Przemysław Gasztold z IPN, Sklepowicz był w przeszłości funkcjonariuszem aparatu bezpieczeństwa PRL. Z kolei portal OKO.press informował, że Sklepowicz, reklamujący się jako człowiek walczący z nieprawidłowościami, odpowiada przed sądem za wyłudzenie pieniędzy z banku.

W październiku 2017 r. Sklepowicz gościł w internetowej telewizji wRealu24, gdzie komentował odbywające się w całym kraju marsze w ramach "czarnego protestu".

– Ładne laski idą na dyskotekę, a brzydkie, których nikt nie chce bzykać, to idą na demonstracje – mówił wówczas. Jak stwierdził, sam stał i oceniał, którą z nich by „bzyknął”. – Mówię: ta? O Jezus, o Boże. Tak stałem i myślałem i doszedłem do wniosku: kto to rucha? Doszedłem do wniosku, że nikt. I dlatego idą w tej manifestacji.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej