Realizacja inwestycji o nazwie Lokum Smart City już się rozpoczęła. Osiedle powstaje w pobliżu stacji Wrocław - Zachód, z którego w kilka minut można pociągiem dojechać do centrum. Mieszkańcy będą też mogli korzystać z autobusów miejskich.

Deweloper podpisał z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta umowę, w której zobowiązał się, że do końca 2020 r. zbuduje przy Awicenny przystanki. Dobre skomunikowanie to jedno z założeń smart osiedla. Drugim wyróżnikiem ma być samowystarczalność. Mieszkańcy mają mieć wszystko w jednym miejscu. Lokum Smart City zostało zaprojektowane tak, by właściciele mieszkań mogli zaspokoić większość swoich potrzeb na terenie inwestycji. Dostępna będzie infrastruktura usługowa taka jak sklep spożywczy, restauracja, pralnia, fryzjer czy fitness.

Osiedle budowane jest na Muchoborze Wielkim, ale twórcom zależy, by nie była to kolejna miejska sypialnia, gdzie wraca się tylko na noc. Do spędzania tam czasu po pracy mieszkańców zachęcać mają przyjaźnie zaaranżowane części wspólne z profesjonalnie zaprojektowanymi strefami zieleni z różnorodną roślinnością - wysoką i niską.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej