Ponad 9 stopni poniżej zera, taka była temperatura odczuwalna na szczycie Śnieżki w niedzielę rano. Ratownicy z Karkonoskiej Grupy GOPR ostrzegają, że panują tu bardzo trudne warunki. Widoczność jest tu ograniczona do 30 m przez zamieć śnieżną.

W górnych partiach Karkonoszy jest ok. 5 stopni poniżej zera, ale wciąż obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Pokrywa śnieżna na części tras zmienia się w lód. Dotyczy to szlaku czerwonego do schroniska Nad Łomniczką, niebieskiego do Wodospadu Szklarki, żółtego do Strzechy Akademickiej, zielonego do Polany, czy nawet odcinka drogi przy świątyni Wang.

Na innych szlakach również może występować oblodzenie. Nie wszystkie trasy są dostępne. Karkonoski Park Narodowy zamknął szlaki: zielony od grupy skalnej Pielgrzymy do Przełęczy Karkonoskiej, czerwony przez Kocioł Łomniczki, żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów, zielony przez Łabski Kocioł w kierunku Śnieżnych Stawków do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem, niebieski od Domku Myśliwskiego do Samotni, Odcinek szlaku żółtego przez Biały Jar i część szlaku niebieskiego „Drogi Jubileuszowej” na Śnieżkę.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej