Budowa słynnego szkieletora przy ul. Drobnera ruszyła w 2010 r. Inwestorem był deweloper Verity Development, który zapowiadał powstanie 69 mieszkań. Później prace wstrzymano. I tak budynek straszył przez kolejne lata.

Nowym inwestorem jest deweloper Bouygues Immobilier, który także zakłada powstanie 69 mieszkań i apartamentów na siedmiu kondygnacjach. 

- Podejmujemy to wyzwanie pewni sukcesu, ponieważ decyzja o tej inwestycji została starannie przemyślana i zaplanowana - deklaruje Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska. - Mamy doświadczenie w tego typu wymagających projektach. To w sumie nasza piąta inwestycja we Wrocławiu, co pokazuje, jak mocno jesteśmy związani z miastem. Cieszymy się, że to właśnie my rozwiążemy olbrzymi problem niedokończonego budynku przy Drobnera.

Wcześniej deweloper zrewitalizował kamienice przy ul. Wyspiańskiego 11 i Jagiełły 6. Plan zakłada, że prace budowlane ruszą wiosną. Mieszkania w "Centreville" będą mieć od 30 do 150 m kw. powierzchni. Pojawi się również osiem dwupoziomowych penthouse’ów z tarasami. Na parterze od strony ulice pojawią się lokale usługowe.  

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej