Najnowszy terminal DB Schenker mieści się przy autostradzie A4 na działce o powierzchni blisko 7 ha. Jest jednym z ważniejszych ogniw europejskiej sieci logistycznej i umożliwia dostawy towarów klientów z różnych branż w systemie codziennych połączeń pomiędzy 17 terminalami w Polsce i kolejnymi na świecie. Obecnie niemiecki potentat w branży logistycznej ma 420 terminali w całej Europie. Najnowszy ma dostarczać przesyłki nie tylko na terenie Polski, ale także Francji, Niemiec i Czech. Umożliwi to m.in. 109 bram do załadunku. W nowej hali pracuje ponad 120 osób.

– Wrocław tak się rozwija, że należy do czołówki miast nie tylko w Europie, ale i na świecie. To miasto jest otwarte na ludzi, idee i wysoki poziom wykształcenia – mówił podczas uroczystego otwarcia Janusz Górski, dyrektor generalny DB Schenker na północną i wschodnią Europę.

Terminale logistyczne ze względu na potencjalny hałas nocnych przeładunków i wzmożony ruch drogowy nie należą do łatwych sąsiadów, dlatego firma przenosi swoje obiekty poza miasta. Nowy oddział powstał poza miastem i z dala od gospodarstw domowych. 

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej